• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
HAYAT KURTARACAK SLOGAN:”FRENE DEĞİL, KURALA GÜVEN”

HAYAT KURTARACAK SLOGAN:”FRENE DEĞİL, KURALA GÜVEN”

Bayram tatilinin 10 güne çıkmasının ardından trafikte can ve mal kaybının önlemesi amacıyla denetimler sıklaştırıldı.

Oluşturulan uygulama noktalarında sürücüler bayram trafiği nedeniyle daha dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Hacı Mehmet İnce ve İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal  İstanbul-Eskişehir yolu üzerinde bulunan Bilecik uygulama noktasını ziyaret etti.

Sloganlarının “Frene değil, kurala güven” olduğunu aktaran Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, vatandaşların huzurlu ve güvenli bir şekilde seyahat etmeleri, can ve mal kaybının önlenmesi amacıyla farkındalık oluşturduklarını belirterek; “Bu kapsamda Emniyet teşkilatımız, 8 ekibimiz ve 60 personelimizle birlikte; Jandarma teşkilatımız ise 6 ekip ve 40 personelimizle birlikte bayram tatili boyunca 7 gün 24 saat esasına dayalı olarak sürekli olarak sahada olacaklar.” dedi.

“Bayramı gerçekten bayram tadında geçirebilmek için yoğun bir çalışma içerisindeyiz”

Bilecik Valisi Büyükakın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “İçişleri Bakanlığımız hem Emniyet Teşkilatımız hem de Jandarma Teşkilatımız aracılığıyla bir süredir yoğun bir şekilde özellikle bayram trafiğini kontrol altına almak. Bayramlarda yaşanan can kayıplarını önlemek ve bayramı gerçekten bayram tadında geçirebilmek için yoğun bir çalışma içerisine girmektedir. Bunun da sonuçlarını son dönemlerde yaşanan özellikle can kayıpları oranlarında ciddi artışlarla görmekteyiz. Türkiye genelinde yüzde 36’lara varan can kaybı oranlarında azalışlar görülmektedir. Bilecik’imizde de Türkiye’deki uygulamaya paralel olarak çok ciddi tedbirler alınmış ve geçen Ramazan Bayramı trafiğinde alınan tedbirlerle Allah’a şükürler olsun ki hiç can kaybı yaşanan kazamız olmamıştır.

“Ekiplerimiz bayram tatili boyunca sahada olacaklar”

Benzer bir uygulamayı bu sene Kurban Bayramında da sürdüreceğiz. Bu kapsamda Emniyet teşkilatımız, 8 ekibimiz ve 60 personelimizle birlikte; Jandarma teşkilatımız ise 6 ekip ve 40 personelimizle birlikte bayram tatili boyunca 7 gün 24 saat esasına dayalı olarak sürekli olarak sahada olacaklar. Gerek sürücülerimizi denetimlere yakalanma riskini algılatmak suretiyle sürücülerimizin daha uyanık tutmak, kazalar konusunda onları daha canlı bir şekilde kurallara uymaları için farkındalık oluşturmak yönünde tedbirler almakta.

“Kazasız, belasız, hayırlı, uğurlu nice bayramlar diliyorum”

Bu vesileyle kaza oranlarının da azalmasını ummaktayız. İnşallah bu sene de çok daha başarılı sonuçlar elde edeceğiz. Bu bayramda da bizim sınırlarımız içinde hiç can kaybı olmayacak. Mala zarar veren kazaların oranında da azaltmaya çalışacağız. Biliyorsunuz daha önceki yıllarda çeşitli sloganlarla kamuoyunda farkındalık yaratılmaya çalışılmıştı. Bunlardan bazıları “Hızını azalt ömrünü uzat”, “Hız felakettir.” “Hız yolu değil ömrü kısaltır.”, “ Dikkatli ol hayatta kal”, “ Sevdiklerinizden hızla uzaklaşmayın” gibi güzel sloganlarla çeşitli yerlerde bu sloganlarımızı asarak farkındalık yaratmaya çalışmıştık. Bu yıl da benzer bir farkındalık çalışması yapacağız. Bu yıl ki uygulamamızı “Frene değil kurala güven.” Sloganımızla bir farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. İnşallah sizler de vereceğiniz destekle bu farkındalığı arttırırsınız ve bu yolla bu bayramda da can kaybına yol açan kazalardan uzak kalmış oluruz. Diğer kazaların da sayısını azaltırız. Ben bu vesileyle hem Bilecik halkımızın hem de tüm İslam aleminin kurban bayramını kutluyorum.  Kazasız, belasız, hayırlı, uğurlu nice bayramlar diliyorum.”

İçişleri Bakanlığı bu bayram için belirlediği ‘Frene değil, kurala güven’ sloganıyla başlattığı çalışmaya destek veren güvenlik ekiplerinden bilgi alan Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, uygulama noktasında çevrilen bazı araçların sürücülerine, “Frene değil, kurala güven” sloganı yazılı el ilanı vererek, kuralların önemini anlattı ve güvenli sürüş uyarısında bulundu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam