Hayatını Kaybeden Hastanın Organları Bağışlandı

Hayatını Kaybeden Hastanın Organları Bağışlandı

Bilecik’te bir süredir yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi veren hasta hayatını kaybederken, ailesi tarafından alınan onay sonrası organları bağışlandı.

Özellikle karaciğer ve böbrek bekleyen hastalara umut olan hastanın yakınları örnek bir davranışa imza atarken, duyarlılıkları büyük takdir topladı.

“Sevdiklerinin organlarını bağışlayarak başka insanlara umut olan hastamızın ailesine, gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkürü bir borç biliriz.” şeklinde açıklama yapan İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, şu ifadeleri aktardı:

”“Bilecik Devlet Hastanesi’ne yoğun bakım ünitesinde tedavi altında bulunan hastamız, 6 günlük yoğun bakım mücadelesini kaybetmiş ve 22.09.2020 tarihinde beyin ölümü gerçekleşmiştir. Bilecik Devlet Hastanesi Organ nakil koordinatörlüğünün hastanın ailesi ile görüşmesi sonrasında ailenin olumlu yanıt vermesinin ardından, Organ ve Doku Nakli Bursa Bölge Koordinasyon Merkezi ile irtibata geçildi. Bursa ve Düzce illerinden gelen uzman transplantasyon ekiplerince yaklaşık 5 saat süren operasyon sonucu hastadan alınan karaciğer ve böbrekler organ nakli bekleyen hastalar için Bursa iline gönderildi.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam