HAYRİ BAŞKAN KOLLARI SIVADI VE İŞ MAKİNESİNİN BAŞINA GEÇTİ

HAYRİ BAŞKAN KOLLARI SIVADI VE İŞ MAKİNESİNİN BAŞINA GEÇTİ

Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer, ilçede yapımı devam eden Millet Bahçesi’nin çalışmalarında kolları sıvadı ve iş makinesinin başına geçti.

Başkan Suer Gölpazarı’nda kurulacak Millet Bahçesi’nin diğer Millet Bahçeleri’nden farklı olacağını ifade ederek; “Bizim Millet Bahçemizde oluşturulan meyve bahçeleri ile insanlar dalından meyve toplayacak ” dedi.

Projen ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Suer; “şu an mevcut zamanda alanın drenaj çalışmalarını, dolgu çalışmalarını yapıyoruz.  Bu çalışmalarımız ardından traktörler ile ekim ve dikim çalışmalarına başlayacağız. Toplamda 400 dönüm bir arazimiz var.  Projenin birinci etapta 60 dönümlük olan kısım hazırlanacak. Devamında ise 400 dönümlük arazinin tamamında Millet Bahçesi Gölpazarı’na kazandırılmış olacak. İnşallah buradan yetiştirdiğimiz ürünler ile de Gölpazarı ekonomisinde katkı sağlamış olacağız. Bizim “Millet Bahçemiz” diğer Millet Bahçeleri’nden biraz farklı. Tabi içinde bolca yeşil alan, oyun alanı, spor tesisleri, yürüyüş alanları, bisiklet alanları, kafeteryası, kır düğünleri alanları olacak. Aynı zamanda meyve bahçeleri olacak. Tarlalar, meralar kuracağız ve tarımsal faaliyetler de gerçekleştireceğiz ve bu alanda örnek teşkil etmiş olacağız” dedi.

Projenin ne zaman biteceği yönünde çokça soru geldiğini vurgulayan Suer; “Bizim yapmış olduğumuz gerçekten son derece modern, bütün ihtiyaçları giderilmiş, bütün altyapısı yapılmış bir proje; o yüzden bunun biraz zaman alması gerekiyor” dedi.

videoyu buradan izleyebilirsiniz

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam