• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
HAYVAN NAKLİYECİLERİ, SÜRÜCÜLERİ VE BAKICILARI DİKKAT 

HAYVAN NAKLİYECİLERİ, SÜRÜCÜLERİ VE BAKICILARI DİKKAT 

Hayvan Nakillerinde Yetki ve Yeterlilik Belgeleri Eğitim Kursu’nun ne zaman yapılacağı duyuruldu.

Başarılı olanlara Belge tanzim edilecek.

Buna göre Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Nakliyecilere, sürücülere ve bakıcılara 26 Mart 2020 tarihinde saat 10:00’da, Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda eğitim kursları düzenlenecek olup, Eğitim toplantısına katılım sağlayarak yapılacak sınavda başarılı olanlara Belge tanzim edileceği duyuruldu.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi:

“24/12/2011 tarih ve 28152 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ‘Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Korunması Yönetmelik’ 31/12/2013 tarihinde yürürlüğe girmiş olup, bahse konu yönetmelik ile, canlı hayvan nakli yapan nakil aracı sürücü ve bakıcılarına, ‘Sürücü/Bakıcı Yeterlilik Belgesi’, hayvan nakliyesi ile uğraşan nakliyecilere ‘Nakliyeci Yetki Belgesi’, hayvan refahı ve korunmasına ilişkin standartları taşıyan nakil araçlarına ‘Nakil Aracı Onay Belgesi, alma zorunluluğu getirilmiştir. Veteriner Sağlık Raporu tanziminde ve nakil esnasında bahse konu belgeler aranacaktır.

Nakliyeci yetki belgesi başvuruları, tüzel kişilikler için işyeri merkezinin ya da işyeri temsilciliklerinin bulunduğu il müdürlüğüne, gerçek kişiler için ise başvuru sahibinin ikamet ettiği ya da mali yönden kayıtlı olduğu il müdürlüğüne yapılacaktır. İl Müdürlüğümüz yetki alanında bulunan gerçek ve tüzel kişilerin, bahse konu belgeler için müracaatlarında, yönetmelikte belirtilen belgelerle birlikte 23 Mart 2020 tarihine kadar İl Müdürlüğümüze yapılacaktır.

Müracatlarda araç sahibi nakliyecilerden. Gerçek kişilerin, ‘K’ Belgesi, Taşıt Belgesi, Taşıt Kartı ve Araç Ruhsatı ile tüzel kişiliklerin ise şirketin kuruluşunu gösterir Ticaret Sicil Gazetesinin fotokopisi, şirketi temsilen yetkili kişiye ait belge ve imza sirkülerisürücülerin ehliyet fotokopisi ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile bakıcıların ise nüfus cüzdanı fotokopisi ile şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Nakliyeciler müracaatlarından önce araçlarını yönetmelikte belirtilen özelliklerde hazırlayarak, İl Müdürlüğüne getirip kontrolünü yaptırmaları gerekmektedir. Araçlarını yönetmelikte belirtilen özelliklerde hazırlamayan nakliyecilerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

Nakliyeciler, sürücüler ve bakıcılar için 26 Mart 2020 tarihinde saat 10:00’da İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda eğitim kursları düzenlenecek olup, aynı tarihte yapılacak sınavda başarılı olanlara belge tanzim edilecektir. Eğitim toplantısına katılım sağlamayanlara ve yapılacak sınavda başarılı olamayanlara Belge tanzim edilmeyecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam