Hayvan Pazarında 16 Yıldır Kurbanlıkların Son Yemini Satıyorlar

Hayvan Pazarında 16 Yıldır Kurbanlıkların Son Yemini Satıyorlar

Kurban Bayramı dolayısıyla Ertuğrulgazi Mahallesi'nde kurulan hayvan pazarında, kurbanlıkların son yiyeceği yoncaları satan kardeşlerden Emir Yaman (21), AA muhabirine yaptığı açıklamada, hayvan pazarında yonca satmaya ağabeyiyle çok küçük yaşlarda başladıkları ve 16 yıldır bu işi yaptıklarını söyledi.

Üniversite öğrencisi olduğunu dile getiren Yaman, şöyle konuştu:

"Bizden başka bu işi yapan başka kimseyi görmedim. Yoncayı kendimiz alıyoruz, demet yapıyoruz ve satıyoruz. Burada halkla iç içeyiz. 'Hayvanlar karınlarını doyursun' diyoruz. Burada para kazanmaktan ziyade halkın işi görülsün diye uğraşıyoruz. Artık 16 yıldan beri büyüksek de küçüklüğümüzden beri bu işi yapıyoruz. Büyüdüğümüzde de bu işi yapmaya çalışacağız. Artık bu iş, babadan oğula gelenek hale gelmiş durumda. Biz bu işi devam ettirmeyi düşünüyoruz."

Yonca satmaya 8 yaşında başladığını ifade eden üniversite mezunu Yener Yaman (24) ise demetini 2,5 liradan sattıkları yoncalar sayesinde kurban parası ve okul harçlıklarını çıkardıklarını anlattı.

Yaman, "Kurban parası çıkıyor, okul harçlığı çıkıyor. Ben başka iş yapıyorum. Konya'da ikamet ediyorum ama bayramlarda geliyorum ve bu şekilde hem aileye yardım hem de babaya yardım oluyor" diye konuştu. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam