• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
HAZİRAN AYI MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI

HAZİRAN AYI MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI

Belediyesi Haziran ayı Belediye Meclisi gerçekleştirildi.

Bilecik Belediyesi haziran ayı toplantılarına İnşaatçıların sıkça gündeme getirdikleri otopark yönetmeliğinin yanı sıra şehir mezarlığındaki kaymakta olan mezarlıklar ve Havuz Seansı ve Fiyatlarının Değişmesi görüşüldü.

Müteahhitlerin sık sık gündeme getirdikleri otopark yönetmeliği ve buna ilişkin olan harç bedelleri hakkındaki gündem maddesi Otopark harçlarında değişiklik yapılması, bitişik nizam inşaatlardan 2 kat yerine tek kat bedeli alınması ve 3 taksit halinde ödenmesi talebi oy birliği ile İmar ve Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Havuz fiyatlandırmasına ilişkin görüşülen gündem maddesinde ise 2 seans şeklinde yapılan yüzme seanslarının bu sene ise tek seans olarak yapılması, öğrenci 7 TL, tam 13 TL fiyat tarifesinin bu sene değiştirilerek 4-13 yaş arası 10 TL, 15 ve üzeri yaştakilerden ise 25 TL alınmasını kararlaştırıldı.

Şehir mezrlığındaki kayan mezrlara ilişkin konuşan Başkan Şahin, Bilecik Belediyesi Şehir Mezarlığı’ndaki toprak kayması  nedeniyle mezarların bozulmaya başlamasının ardından, gerekli adımların atıldığını, mezarlıkta yapılacak çalışmalar için Anıtlar Kurulu’ndan izin beklenildiğini ve yeni mezarlık için de arama çalışmaların başlayacak.” Dedi.

Diğer yandan Gölpark’a girişlerin ücretlendirilmesi konusu da mecliste gündem konusu oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam