HDP ADAYI SALDIRILARA CEVAP VERDİ“AKP’NİN OYUNUNA GELMEYECEĞİZ”

HDP ADAYI SALDIRILARA CEVAP VERDİ“AKP’NİN OYUNUNA GELMEYECEĞİZ”

Bilecik Merkez Gazipaşa Mahallesi Gülistan Sokak üzerinde bulunan HDP İl Başkanlığı binasının önüne seçim çalışmaları kapsamında partili gençlerin bayrak asmasına tepki görsen bir grup genç kaldırmak istemişti. Polisin de müdahil olduğu olayların ardından HDP Bilecik Milletvekili Adayı Perihan Karakoç tarafından il başkanlığında bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

“Saldırıyı kınıyoruz”

Açıklamasına 1 Mayıs İşçi Bayramını kutlayarak başlayan Karakoç, saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirtti. Karakoç, yaşanan olayların Ak Partili gruplar tarafından oy kaygısıyla yapılmış bir provaksyon amaçlı bir olay olduğunu iddia etti. Özellikle emniyetin bu konuda biraz daha duyarlı davranması gerektiğini belirten Karakoç, “Biz Bilecik halkının duyarlılığına inanıyoruz”dedi.

“AKP’nin oyununa gelmeyeceğiz”

AK Parti’nin  oyununa gelmeyeceklerini ve çalışmalarına son sürat devam edeceklerini belirten Karakoç, şunları aktardı:

“Dün Halkların Demokratik Partisi bayraklarını astıktan sonra saat 20:00 – 21:00 surlarında faşist bir grup tarafından sloganlarla parti binamıza saldırdılar faşist güruhun barbarlığı sonucu bir güvenlik gücümüz yaralanmıştır. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

“Hükümetin provokasyon takvimindeki Bilecik ayağı gerçekleşti”

Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Yapılan saldın Bilecik halkının araşma nifak sokma ve HDP seçim çalışmalarını provoke etme amaçlanmıştır. HDP'nin Bilecik halkı tarafından destek ve sempati kazanmasından dolayı mevcut hükümetin provokasyon takviminde olan Bilecik ayağı dün gerçekleştirmiştir.

“Çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz”

Buradan açıkça bir çağrıda bulunuyoruz, biz bu provokasyonlara gelmeyeceğiz, AKP’nin oyununa düşmeyeceğiz

Bu ülkede barışı, kardeşliği, özgürlüğü, insanca yaşamayı ve demokrasiyi, bütün Türkiye ve Bilecik halkıyla beraber inşa edeceğiz.

Bu provokasyonlarla bizi yıldırmayacak tam tersine güçlendirecek ve seçim çalışmalarına kaldığımız yerden tam hız devam edeceğiz.”

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. keşke… – Keşke söylediklerinizin tümü bu olsa, güzel söylemlerinize bir diyeceğimiz yok. Bizim derdimiz sizin aslınızda barındırdığınız zihniyette.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam