HEM İSMİ HEM LOGOSU DEĞİŞTİ

HEM İSMİ HEM LOGOSU DEĞİŞTİ

İşçi Partisi Olağanüstü Genel Kurultayı'nda, İşçi Partisi'nin ismi oy çokluğu ile ‘Vatan Partisi' olurken logosu ise yıldızı kucaklayan başak olarak değişti.Vatan Partisi Bilecik İl Başkanı Niyazi Güner,  Vatan Partisi'nin milliyetçiler, halkçılar ve sosyalistlere çağrı yaparak Atatürk ilkeleri etrafında birleştirdiğini ifade etti.

Güner’in açıklaması şu şekilde oldu:

“Gülümse Türkiye !

Milliyetçiler, Halkçılar, Sosyalistler birleşti.

Vatanın bölünmez bütünlüğü, milletin birliği, halkın mutluluğu, refahı, Cumhuriyet’in yeniden inşası, hukukun üstünlüğü, emekçinin ve üretenin hak ettiği değeri gördüğü, kadının özgür ve üretime katılan birey olduğu, doğasını korumaya kararlı, ülkemizin kurduna, kuşuna sahip çıkan;

Kısaca: Tarihine, kültürüne, Atatürk’ümüze, Atatürk’ümüzün bize emanet ettiği cumhuriyet devrimlerine sahip çıkan bir parti kuruldu. “VATAN PARTİSİ” milletimize hayırlı olsun.

15 Şubat 2015 günü tarihi bir gün yaşandı. İşçi Partisi olağanüstü kongreyle toplandı. İsmini ve amblemini değiştirdi. Milliyetçilere, halkçılara, sosyalistlere çağrı yaptı. Atatürk İlkeleri etrafında birleştirdi. Şimdi yeni bir parti kuruldu. Vatan Partisi. İşte tarihi bir olay, aynı zamanda tarihi bir fırsat.

Bir fırsat diyorum. 7 Haziran’da seçim var. Çünkü ülkemizde AKP’nin 13 yıl iktidarında ülkemizde yaratılan ve yaşatılan iklime bir bakalım. Cumhuriyet ekonomisi özelleştirmelerle ortadan kaldırılmış, akarsuları HES adı altında bozulmuş, tahrip edilmiş, etnik ve mezhepsel kışkırtmalarla milletin birliği bozulmaya kalkışılmış, açılımlarla halkımız birbirine düşürülmüştür. Milletin birliği ve kardeşliği ortadan kaldırılma çabasına girilmiştir. Kadına yapılan ayrımcılık, şiddeti ve ölümü getirmiş, ortaçağ karanlığı hortlatılmak istenmiştir. Hukukun üstünlüğü ortadan kaldırılmış, kuvvetlinin ve egemenin hukuku haline getirilmiştir. Emekçi ve işçi ölümlere terk edilmiş, köle yapılmıştır. Özel hayatımıza müdahale edilmiştir.

Bütün bunları yaşayarak gördük. Atatürk’ümüze ve tarihimize küfredilir, tarihiyle hesaplaşacak bir millet olduğumuz algısı dayatılmak istenmektedir. İşte AKP’nin yarattığı bu iklime karşı muhalefet partileri, iktidarın kuyruğuna takılmış, bazen senden daha iyi yaparız yarışına girmiştir. Böyle bir ortamda milletimiz seçeneksiz bırakılamazdı ve bırakılmadı. “Vatan tehlikedeyse gerisi teferruattır” deyip, milliyetçisi, halkçısı, sosyalisti bir araya gelmiş, AKP’den kurtulmak, Atatürk Cumhuriyetini yeniden kurmak, kuruluş felsefesi olan Cumhuriyetçiliği, Milliyetçiliği, Halkçılığı, Laikliği, Devletçiliği ve Devrimciliği hayata geçirmek, milletimizi bağımsız başı dik, özgür hale getirmek için bir araya gelmişlerdir.

Gülümse Türkiye. Vatan Partisi kuruldu diyoruz.

Bütün milletimizi Vatan Partisi’ne üye olmaya çağırıyoruz.

Vatanın bütünlüğü, milletimizin birliği, Atatürk ilke ve devrimlerinin hayata geçirilmesi için seninde katkına ihtiyaç vardır.

Haydi, milletimiz el ele!"

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam