“Hem Üreticiyi Hem Tüketicinin Sağlığını Düşünmek Zorundayız”

“Hem Üreticiyi Hem Tüketicinin Sağlığını Düşünmek Zorundayız”

 

Gerçekleşen toplantıya Bilecik Süt Üreticileri Birliği Başkanı ve Yenipazar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Hayati Keskin, Türkiye Süt Üreticileri Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Şaban Cetizli ile Bilecik Süt Üreticileri Birliği SMMM Ertuğrul Açıkgöz katıldı.
Keskin yapılan basın açıklamasında, süt sektörünün önemli olduğunu ve işlerini yaparken üreticiyi düşünmelerinin yanı sıra tüketicinin sağlığını da düşündüklerini söyledi. Keskin şöyle konuştu:
“Bilecik ili Süt Ürünleri Tarımsal Üreticiler Birliği'ni 2006 yılında 16 kişi ile beraber kurduk. Bugüne kadar hep kendi imkanlarımız ile geldik. 2010 yılına geldiğimizde kendi ayaklarımızın üstünde durmaya başladık. 
Genel kurulda alınan karara dayanarak yönetim kurulu kararıyla üyelerimizin genel teşviklerinden projelerimizi yürütmek için %3 oranında kesinti yapma kararı aldık. Geri kalan parayı da üyelerimizin hesaplarına aktardık. Bu kesinti ile ilgili bir üyemizin itirazı oldu. Konuyu araştırdık ve hatalı bir uygulama yaptığımızı öğrendik. Proje sermaye fonundaki paraları üyelerin hesaplarına aktardık. 
Soğutma tankı projesi gerçekleştirdik. 3 köyde hizmet veren soğutma tanklarımız var. Her yıl Bursa'da düzenlenen Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı'na katılıyoruz. Ayrıca üyelerimizle birlikte seminerlere ve eğitimlere de katılıyoruz. 
Bizler öncelikle sütün kalitesini arttırmalıyız ve üreticinin yüzünü güldürecek faaliyetlerde bulunmalıyız. Süt zamanla yarışan bir madde hele hele bu aylarda. Eğer sütü soğutma tankına koymadan ilk aldığınız köyden son aldığınız köye kadar geçen 3-4 saatlik zaman zarfında o süt haşat oluyor. Biz bunun mücadelesini yapıyoruz. Sadece süt üreteni değil tüketicinin sağlığını da düşünmek zorundayız. Bu konu gıda açısından çok önemli. Ürettiğimiz ürünlerle Avrupa standartlarını yakalamak zorundayız. Bu da, süt üretilen köylerde soğutma merkezleri oluşturup soğutma tanklarını oraya koyarak olacak.
Birlik üyelerimizin yapılan menfi propagandalara inanmamalarını rica ediyorum. Birliğimizden her türlü bilgiyi belgeyi mesai saatleri içerisinde alabilirler. 212 63 50 numaralı telefonu arayarak kafalarına takılan soruların cevabını alabilirler. Kimse birliğinden kuşku ve endişe duymasın. Her şey kanunlara, nizamlara uygun olarak yürütülmektedir.”
ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam