HEMŞEHRİMİZ AVCI ESKİŞEHİR’E DAMGASINI VURDU

HEMŞEHRİMİZ AVCI ESKİŞEHİR’E DAMGASINI VURDU

AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı seçim ofisinde düzenlenen basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi.

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, seçim sonuçları ile ilgili yaptığı değerlendirmede, ” Biz cumhur ittifakı olarak dört milletvekili çıkardık. Eskişehir Türkiye’nin rengiyle bütünleşti diye telefonlar geliyor. Eskişehir’e çok yakıştı” dedi.

HARİTADA ŞİMDİ ÇOK GÜZEL BİR YERDE
Seçim sonucunun ve Cumhur ittifakının Eskişehir’deki başarısının da Eskişehir’e çok yakıştığını söyleyen Nabi Avcı, “Birçok teşekkür telefonu alıyoruz, diğer şehirlerden. Çok şükür Eskişehir de Türkiye ile bütünleşti. Şimdi başka bir ilde olmadığı kadar belki de teşekkür ve tebrik telefonu aldık. Çok teşekkür ediyorum. Şimdi Eskişehir Türkiye haritasında çok güzel bir yerde duruyor” dedi.

 296 VEKİL KARŞIMIZA HİÇBİR ZAMAN ÇIKMAZ
AK Parti’nin parlamentoda çoğunluğu sağlayamamasıyla ilgili konuşan Avcı, “Cumhurbaşkanı hükümeti kuracak. Meclisten güvenoyu almak zorunda değil. TBMM’nin en temel fonksiyonu yasaları yapmak. Yasaları yapmak için o gün mecliste çoğunluğu sağlamak yetiyor. AK Parti’nin herhangi bir yasayı çıkarması için İYİ Parti, HDP ve CHP’nin hiç onaylamadığı bir şey, 305 milletvekilinin bir araya gelmesi halinde o yasa çıkmaz. Bu kadar parti istemiyorsa AK Parti’de o yasayı yapmaz” dedi. 7 Haziran seçimlerinde buna benzer bir tablo çıktığını söyleyen Avcı, “AK parti birinci sıraydı ama mecliste yoktu. Muhalefet bir araya gelirse meclis başkanlığı konusunu AK Parti’ye vermeyiz diyebildiler mi? Diyemediler. 296 karşımıza hiçbir zaman çıkmaz” diye konuştu.

MİLLET BAHÇESİ 2019’DA HİZMETTE
Yapılması planlanan Millet Bahçesi için TOKİ’yle protokol imzalandığını kaydeden Avcı, 2 Eylül 2019 ya da 29 Ekim 2019 tarihine kadar Millet Bahçesi’nin yapılacağını söyledi. Avcı, “Eskişehir’de pek çok inşaatta yer altı suyu meselesi var. Orada su çıkıyor diye projeden vazgeçecek değiliz ama işleri uzatabiliyor” dedi. Diğer partilerin milletvekilleriyle de bir araya gelmek istediğini belirten Avcı, parti politikalarının da dışında konuşulacak pek çok sorun olduğunu vurguladı. Üniversitelerin bölünmesiyle ilgili de konuşan Avcı, üçüncü üniversitenin kuruluşuyla ilgili yasama çalışmaları başladığı zaman hükümetin tasarısında Eskişehir Üniversitesi’nin olmamasına muhalefetin karşı gelerek “Biz bunun hesabını soracağız” dediğinin altını çizdi. Bu süreçte CHP’li milletvekillerini aradığını söyleyen Avcı, mecliste gerçekleştirilecek toplantıda birlik içerisinde önerge sunmak istediğini ancak CHP’li milletvekillerinin bu toplantıdan haberi olmadığını kaydetti. Avcı, “Ben şöyle tahmin etmiştim. Gaye Usluer Milli Eğitim Komisyon Üyesi. Cemal ve Utku beye söylemiştir dedim. Maalesef orada Gaye hanımdan gerekli iş birliğini görmedik” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in Eskişehir Teknik Üniversitesi’ni doğru bulmasına teşekkür eden Avcı, “Düzgün bir iş yaptık. Üçüncü üniversite doğru bir iştir. Teknik Üniversite olması ayrıca doğru bir iştir. İnşallah sadece Türkiye’de değil tüm dünyada takdirle izlenen bir üniversite olacak. Yılmaz Beye de teşekkür ederim. Doğrusu budur. Üniversitenin partisi olur mu Allah aşkına?” ifadelerini kullandı.

NABİ AVCI ESKİŞEHİR’DEKİ AĞRILILAR İLE BİR ARAYA GELDİ ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ NABİ AVCI; “AĞRILILAR KARŞILIK BEKLEMEDEN ÇALIŞIRLAR”

Prof. Dr. Nabi Avcı Kimdir?

8 Ekim 1953 yılında Bilecik’te doğdu.

Türk akademisyen, yazar ve Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı. 08.11.1953 Bilecik doğumlu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı görevini 24 Mayıs 2016 tarihinden beri sürdürmektedir. Bu görevinden önce 2013–2016 yılları arasında Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan hükümetlerde Milli Eğitim Bakanı olarak yer almıştır.

Yeni Şafak gazetesinde yazarlık yapmış olan Avcı, İlk defa 2011 Türkiye genel seçimleri’nde Adalet ve Kalkınma Partisi Eskişehir milletvekili olarak meclise girmiştir. Ardından Haziran ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri’nde de AK Parti Eskişehir milletvekili olarak meclise girmiştir.

Kültür Bakanlığında 1974 yılında memuriyete girdi. Anadolu Üniversitesi’nde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde iletişim felsefesi ve iletişim sosyolojisi üzerine dersler verdi. Milli Eğitim Bakanlığı Müşavirliği ve Başbakanlık Müşavirliği görevlerini sürdürdü.

1995 ve 1996 yıllarında Kanal 7 Televizyonunda 360 derece isimli program yaptı. Aynı dönemde Yeni Şafak gazetesinde yazarlık ve yöneticilik yaptı.

2000 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesinde profesör oldu. 2003 yılında Başbakan Baş müşavirliği görevine getirildi. TÜBİTAK Bilim Teknoloji Yüksek Kurulu Üyeliği ve UNESCOTürkiye Milli Komisyonu Başkanlığı görevini üstlendi.

Başbakanlık Başdanışmanı ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürütürken Avcı, 2011 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’nden milletvekili aday adaylığı için görevlerinden istifa etti. AK Parti Eskişehir milletvekili adayı oldu ve seçilerek meclise girdi.

Kariyeri 
Milli Eğitim Bakanlığı 
25 Ocak 2013 tarihinde yapılan bir kabine değişikliği ile 3,5 yıldır Milli Eğitim Bakanlığı makamında bulunan Ömer Dinçer yerine Avcı getirildi. TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı, Türkiye-Kanada Parlamentolararası Dostluk Grubu başkanı, Türkiye-Brezilya Parlamentolararası Dostluk Grubu başkanvekili ve Türkiye-Almanya Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir. Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri’nde AK Parti Eskişehir milletvekili olarak tekrar meclise girdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 
Ahmet Davutoğlu’nun istifa etmesinin ardından Binali Yıldırım tarafından 24 Mayıs 2016 tarihinde kurulan 65. Türkiye Hükûmeti’nde Kültür ve Turizm Bakanı olarak görevlendirildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam