HEMŞEHRİMİZ BAKAN DÖNMEZ’DEN BAŞKAN CAN’A TAM DESTEK

HEMŞEHRİMİZ BAKAN DÖNMEZ’DEN BAŞKAN CAN’A TAM DESTEK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bozüyük ilçesindeki ziyaretlerinin ardından Bilecik’e geçerek Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Programa, AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Belediye Başkanı Nihat Can, AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık, AK Parti İlçe Başkanı Nail Öztürk, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ümran Erdoğan Koçyiğit, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Onur Karaman, STK temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde, kentteki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bir zamanlar Türkiye’yi ‘hasta adam’ diye tarif edenlerin bugün sapasağlam durmasına tahammül edemediklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bu seçim bir beka meselesidir” dediğini söyleyen Bakan Dönmez, “Bugün etrafımıza, coğrafyamıza şöyle bir bakın. Bu ateşi buraya taşımak isteyenlerin her gün hile ve oyunlarını görüyoruz. Türkiye’nin zayıf olması bölgenin zayıf olması demek. Gazze’nin sahipsiz olması, Türkmenlerin öksüz kalması, Balkanların bir lokmada yutulması, Kudüs’e sessiz kalınması demek.” diye konuştu.

Dönmez, “Bu milletin kaynaklarını, devletin imkanlarını Kandil’e aktaranlara, şehirlerimizi hendeklerle savaş alanına çevirenlere mi teslim edeceğiz? Yol açması, park yapması, içme suyu getirmesi için verilen kepçeleri, iş makinelerini terör örgütüne peşkeş çekenlere eyvallah mı diyeceğiz?

Bizim de elimiz kolumuz bağlı oturacak halimiz yok tabi. Memleketin istikbali, vatandaşlarımızın huzur ve refahı, Türkiye’nin ali menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Bunun için de kimseden izin almayacağız. O günler geride kaldı. Birilerinin pusulası hala eskiyi gösteriyor olabilir. Onlar hala geçmişin özlemiyle yaşıyor olabilir. İstiyorlar ki Türkiye hala Avrupa’nın hasta adamı olarak kalsın. Söyleneni yapan, itiraz etmeyen, azıcık başını kaldırdığında hizaya sokulan bir Türkiye olsun karşılarında. Ancak unuttukları, hesaba katmadıkları bir şey var. Türkiye artık eski Türkiye değil. O günler çok eskilerde kaldı.”

‘TÜRKİYE ARTIK ESKİ TÜRKİYE DEĞİL’

Geçmişte topla tüfekle Türkiye’yi bitirmeye çalışanların, bir zamanlar ‘hasta adam’ dedikleri ülkeyi sapasağlam görmeye dayanamadıklarını söyleyen Bakan Dönmez, “O günler geride kaldı. Birilerinin pusulası hala eskiyi gösteriyor olabilir. Onlar hala geçmişin özlemiyle yaşıyor olabilir. İstiyorlar ki Türkiye hala Avrupa’nın hasta adamı olarak kalsın. Söyleneni yapan, itiraz etmeyen, azıcık başını kaldırdığında hizaya sokulan bir Türkiye olsun karşılarında. Ancak unuttukları, hesaba katmadıkları bir şey var. Türkiye artık eski Türkiye değil. O günler çok eskilerde kaldı. Bugün etrafımıza, coğrafyamıza şöyle bir bakın. Bu ateşi buraya taşımak isteyenlerin her gün hile ve oyunlarını görüyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da söylüyor, bu seçim bir beka meselesidir. Bugün etrafımıza, coğrafyamıza şöyle bir bakın. Bu ateşi buraya taşımak isteyenlerin her gün hile ve oyunlarını görüyoruz. Türkiye’nin zayıf olması bölgenin zayıf olması demek. Gazze’nin sahipsiz olması, Türkmenlerin öksüz kalması, Balkanların bir lokmada yutulması, Kudüs’e sessiz kalınması demek” dedi.

“TÜRKİYE SON 15 YILDA ADETA ENGELLİ KOŞU YAPTI”

Dönmez, Türkiye’nin büyümeye, güçlenmeye devam ettiği, dünya siyasetinde söz sahibi olmaya başladığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Dünya beşten büyüktür’ dediği için hedefte olduğunu dile getirdi.

Türkiye’nin artık söz sahibi bir ülke olduğunu vurgulayan Dönmez, “Türkiye, kendisine dikilen elbiseyi reddettiği için, Hakkı ve hakikati haykırdığı için, var olan düzenin temellerini sarstığı için hedefte. Dünyada taşlar yerinden oynarken Türkiye artık sahnede ve oyun kurucu rolünde. Bugün bunu kabullenemeyenlerin son çırpınışlarını görüyoruz. Ancak biz bugün bu oynanan oyunların gerisinde bu coğrafyadaki bin yıllık hesaplaşmanın yattığını da çok iyi biliyoruz.” diye konuştu.

‘’CANLA BAŞLA İLK GÜNKÜ HEYECANLA YOLA ÇIKAN BAŞKANIMIZ NİHAT CAN’IN YANINDAYIZ’’

31 Mart Yerel seçimlerinin önemine değinen Bakan Dönmez, Canla Başla İlk Günkü Heyecanla yola çıkan Belediye Başkanımız Nihat Can’a bütün gücümüzle yardımcı olacağız’ ‘ifadelerini kullanarak, şunları söyledi: ‘’Bize yeniden sizlerle bir araya getiren, aramızdaki sevgi ve muhabbeti arttıran Cenabı Hak’ka şükürleri olsun. Ne mutlu ki yine Osmanlı Cihan Devleti’nin yurdundayız. Şeyh Edebali’nin yurdundayız. Dedem Şeyh Edebali’ye, Osmangazi’ye, Ertuğrulgazi’ye, Dursun Fakih’e, Akçakoca’ya, Abdurrahman Gazi’ye, Turgut Alp’e, Saltuk Alp’e ve bu toprakları bizlere emanet eden bütün alperenlere selam olsun. Üzerinde bir selam borcu daha var. Bilecik’e gelirken sayın Cumhurbaşkanımız aradı. Bir isteğiniz var mı efendim deyince. Kendisi de bizlere Ata yurdu Bilecik’e, selamlarımı ve muhabbetlerimi ilet. Onları çok seviyorum. İnşallah en yakın sürede geleceğiz’ dedi. Bu vesile ile Bilecik’e, Pazaryeri’ne, Bozüyük’e, Osmaneli’ne, Yenipazar’a, Söğüt’e, Gölpazarı’na, İnhisar’a, Bayıkköy’e, Dodurga’ya  ve Vezirhan’a, selam olsun.  Bizlere böyle cennet bir vatanı bıraktığı için Allah’ımız onlardan razı olsun. Cumhur İttifakı Adayı olarak yola çıkan ve Canla Başla İlk Günkü Heyecanla diyen Belediye Başkanımız Nihat Can’a da kolaylıklar ve başarılar diliyorum. İnşallah Bilecik’imizle birlikte bütün ilçelerimizde de insanımızın gönlüne gireceğiz ve kazanacağız’’ ifadelerini kullandı.

Milletvekili Selim Yağcı ise konuşmasında Bilecik olarak güzel ve önemli bir günü yaşadıklarını belirterek, ‘’Sayın Bakanım ve kıymetli hemşehrilerim. Her zaman söylediğimiz gibi Bilecik, rastgele toprak parçası değil. Bilecik; Kuruluş ve Kurtuluşun Şehridir. İnşallah 2023’te şahlanışın şehri olması için var gücümüzle çalışacağız. Bu anlamda Belediye Başkanı Nihat Can kardeşimiz ve ekibi tarafından İnşallah şehrimiz yeni dönemde birbirinden güzel eserlere kavuşacak. Bizler de hemşehrilerimizin temsilcisi olarak Ankara’da bu anlamda üzerimize düşenleri yapmaya çalışacağız. Bu vesile ile  Sayın Bakanımız Fatih Dönmez ve siz değerli katılımcılara canı gönülden teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

BAŞKAN NİHAT CAN:

‘’ALLAH’IN İZNİYLE BİLECİK’İMİZİ 2023’TE ŞAHLANIŞIN ŞEHRİ YAPACAĞIZ’’

Belediye Başkanı Nihat Can, programın açılışında yaptığı konuşmada, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i, memleketinde ağırladıkları için duydukları memnuniyeti belirterek, şunları söyledi:

‘’ Sizleri öncelikle dirilişin ve 2023’te Şahlanışın şehri olacak Bilecik’imizde ağırlamış olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade ediyor, selam ve muhabbetlerimi bildiriyorum. Sayın bakanımızın bizlerle ve gençlerle buluştuğu anlamlı programımıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Cenabı Allah’ın izniyle bu pazar günü tüm ülkemizde olduğu gibi dirilişin şehri Bilecik’imizde de sandıkların başına gideceğiz ve demokrasi şölenimizi gerçekleştireceğiz. Bu vesile ile seçimlerin; ülkemiz, milletimiz ve bütün gönüldaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Çok şükür biz Bilecik olarak, cumhur kadroları olarak seçimlere hazırız, zafere hazırız ve hizmet etmeye hazırız. Kuruluş ve kurtuluşun şehri Bilecik’i; 2023 hedeflerine ulaştıracak 23 projemizi büyük bir özen ve dikkatle hazırladık. İçerisinde Bilecik’imizin çılgın projeleri olan 1299 Uluçınar projesi ile birlikte yeni kent meydanı, millet bahçeleri, spor ve yaşam alanlarını hemşehrilerimiz için hazırladık. Başta Allah’ın izni ve kuvvetiyle sonra cumhurbaşkanımız ve sizlerin himayeleriyle inşallah bu projeleri şehrimizle buluşturmaya gayret göstereceğiz.’’ İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Bakanımız Fatih Dönmez’e, Milletvekilimiz Selim Yağcı ve Belediye Başkanımız Nihat Can tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Program, Bakanımız Fatih Dönmez, Milletvekili Selim Yağcı ve Belediye Başkanı Nihat Can’ın başta sivil toplum kuruluşu temsilcileri olmak üzere vatandaşlarımızla hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam