HER GÜN 10.000 ADIM

HER GÜN 10.000 ADIM

Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Birimi tarafından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yaz spor kurslarına katılan çocuklara ve velilerine sağlıklı yaşam aracı ile sağlıklı beslenme ve kahvaltının önemini anlatan bir eğitim düzenledi. Şapka, sağlık çocuk dergisi ve broşür dağıtılan etkinlikte ayrıca çocuklara diş hekimlerimiz tarafından doğru diş fırçalama teknikleri anlatılarak diş fırçası ve macunu dağıtıldı.

Otizm Spektrum Bozukluğu Olan Bireylere Yönelik Ulusal Eylem Planı (2016-2019) 3 Aralık 2016 tarihinde Yüksek Planlama Kurulu Kararı olarak yayımlanmıştır. Söz konusu eylem planı dahilinde, Bakanlığımız Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından 2017 yılında Otizmde erken tanı, tedavi ve müdahale zincirinin kurulması amacıyla, “Otizm Spektrum Bozukluğu Tarama ve Takip Programı” oluşturulmuş olup 2018 yılında 81 ilde yaygınlaştırılması planlanmaktadır.

Program kapsamında; İl Sağlık Müdürlüğümüz bünyesinde 25.07.2018 tarihinde Bilecik Devlet Hastanesinde görevli Çocuk Psikiyatri Uzmanı Doktor Duygu KINAY tarafından 23 Aile Hekimine Otizm Spektrum Bozukluğu Eğitimi verilmiştir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam