“HER KÜTÜPHANE BİR CEZAEVİ KAPATIR”

“HER KÜTÜPHANE BİR CEZAEVİ KAPATIR”

İl Halk Kütüphanesi ve Türk Kadınlar Birliği Bilecik Şubesi işbirliğiyle 05 Nisan 2014 Cumartesi günü gerçekleşen açılış törenine İl Kültür ve Turizm Müdürü Seyfettin Topsoy, Kütüphane Müdürü M. Pınar Dengiz, Pelitözü köyü muhtarı Ahmet Aydın, Türkiye Kadınlar Birliği Bilecik Şube Başkanı Ayla Ercan, Pelitözü köyü eski muhtarı, Pelitözü köyü okul aile birliği yöneticileri, Türkiye Kadınlar Birliği Bilecik Şubesi yönetim kurulu üyeleri, çocuklar ve vatandaşlar katıldılar.

Açılışta konuşma yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Seyfettin Topsoy, Kütüphane Müdürü M. Pınar Dengiz, Türkiye Kadınlar Birliği Bilecik Şube Başkanı Ayla Ercan okumanın önemine değinerek ülke olarak kitap okumanın gerekliliğine vurgu yaptılar. Ayrıca adı geçen kütüphanenin açılmasında emeği geçen başta Pelitözü köyü muhtarlığı olmak üzere herkese teşekkürlerini ilettiler.

Çocukların ellerindeki dövizler dikkat çekti. Dövizlerden bazıları: Güzelim boş vakitler, geçmesin kahvelerde. Kütüphaneler açık, Sizi bekler her yerde. Hiçbir gemi bizleri bir kitap kadar uzaklara götüremez. Her kütüphane bir cezaevi kapatır. Kitapsız büyüyen çocuk susuz büyüyen ağaca benzer.

Kütüphanenin açılış kurdelesini İl Kültür ve Turizm Müdürü Seyfettin Topsoy, Kütüphane Müdürü M. Pınar Dengiz, Türkiye Kadınlar Birliği Bilecik Şube Başkanı Ayla Ercan birlikte yaptılar. Katılımcılara daha çeşitli ikramlarda bulunuldu ve Gölpark’taki bir tesiste yemek ikram edildi. CANER ALKAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. gölet – insanlar gölete gidip gelirken buraya uğrasalar yeter.evlerimizdeki fazlalık kitaplarımızı da buraya bırakmamız lazım.ne de güzel başlık bulmuşsunuz bir kütüphane bir cezaevi kapatır diye…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam