• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
HERHALDE ALEMDE BİR HAK VARDIR…

HERHALDE ALEMDE BİR HAK VARDIR…

Hepimizin malumu önümüzde genel seçimler var ve Milletvekili aday adayı hatta adayı olmak isteyenler ufak ufak ısınma turlarına başladılar deyim yerindeyse. Bugün itibarıyla CHP İl başkanlığından istifa ederek Milletvekili aday adaylığını açıklayan Karaahmet’ten başka, Ak partiden Bozüyük İl Genel Meclisi üyesi Oğuz Sertler’in de aday olacağını biliyoruz. CHP’de ön seçim yapılarak aday belirleme yöntemine gidilirse eski Milletvekili Yaşar Tüzün’ün, eski Belediye Başkanı Av.Akın Olcay’ın yine eski Milletvekili Mehmet Seven’in aday olacakları gelen bilgiler arasında.

Milliyetçi Hareket Partisi ile ilgili öngörümü geçtiğimiz günlerde yine bu köşemde “VAR MI BENLE İDDİYA GİREN” Başlıkla yazmış ve Mevcut Milletvekili Bahattin Şeker’in tekrar Bilecik’ten aday olacağını iddia etmiştim. Bu konudaki iddiamın halen arkasındayım.

Diğer yandan 3.dönem Belediye Başkanlığı yapan Selim Yağcı’nın,”Bu sefer istiyorum” diyerek bazı yerlere mesaj göndermesinin yanında “yapmazlarsa da kırılmam” demesi aslında Milletvekilliğini ne kadar istediğini de açıklıyor gibi…

3 dönemdir öyle veya böyle Bilecik gibi bir yerde seçim kazanan bir Belediye Başkanının bu isteğini başta Ak parti il teşkilatının, delegelerin daha sonra Genel Merkez yöneticilerinin dikkate alacaklarını umuyorum. Siyasette yazılı olmayan bazı kurallar vardır ama bu kurallar çoğu zaman geçerliliğini korumuştur. Siyasette Vefa yoktur derler, ancak ben bunun sağ partilerde geçerli olduğunu da sanmıyorum. Şimdi konuşulan konuların biri de;”efendim Başkan istifa eder giderse bir sürü projeleri var dı onlar da yarım kalır”…(mış).  Selim Yağcı’nın Milletvekili olması durumunda hatta iktidar partisi Milletvekili olması durumunda Bilecik’teki projelerinin devamı konusunda daha fazla destek ve katkılarının olacağı da kaçınılmaz.

Devlette devamlılık esastır. Belediye Meclisi kendi arasından seçeceği yeni Başkanı ile hizmetlerine kaldığı yerden devam eder, projelerini tek tek yerine getirir. Benim, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ile geçmişimi, aramızdaki hukuku beni biraz tanıyanlar iyi bilirler. Bu konuda fazla detaya girmeme hiç gerek yok. Ama 3 dönem İl Belediye Başkanlığı yapan birisi çıkıp Milletvekili adayı olmayı istiyorsa ben de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu çok güzel sözünü hatırlatmak istiyorum.”HERHALDE ALEMDE BİR HAK VARDIR, HAK İSE HUKUKUN ÜSTÜNDEDİR.”

HOŞÇAKALIN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. S S S – Sayın Erhan TOKA; 1.S:Siyaset tahmin ediyorum ki 2.S:Spor fakat 3.S’in ne olduğunu ise merak ediyorum açıkçası 3.S ile ilgili bir açıklama yapar veya köşe yazısı yazarsanız sevinirim… :)DİĞER KÖŞE YAZILARINIZI HEYECANLA BEKLEYECEĞİM ve OKUYACAĞIM…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam