HERKES BUNU MERAK EDİYOR
admin • 13 Temmuz 2011 19:32:11 
HERKES BUNU MERAK EDİYOR

 

Bilecik Devlet Hastanesi sürekli tazeliğini koruyan basının en önemli gündem malzemesi. Hastane,  tahlil karışıklıkları, bir ay sonraya verilen randevular ve park sorunlarının ardından şimdi de deprem sonrası aldığı darbe ile yine gündemi meşgul ediyor.

Deprem sonrası daha fazla önem kazanan ve AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz tarafından sürekli dillendirilen yeni hastane projesinde nasıl bir yol izleneceği merak konusu oldu.

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen 4,7 şiddetindeki deprem il ve ilçelerde büyük çaplı hasara neden olmazken, depremden en büyük yarayı Bilecik Devlet Hastanesi aldı. Yoğun bakım hastaları çevre illere sevk edildi, birçok hasta saatlerce hastane bahçesinde bekletildi.

Birçok durumda hasta ve yaralıların çevre illere sevk edilmesi konusunda eleştirilerin odağında olan, bu duruma çözüm üretilmesi adına yeni bir hastane yapımı için arazi arayışı süren ilimizde, en güvenilir binaların arasında yer alması gereken hastanenin bu derece hasar görmesi yetkililer tarafından nasıl yorumlanacak ve durumun düzeltilmesi adına nasıl bir yol izlenecek merak ediliyor.

 
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x