“HERKES FİKRİNİ SÖYLESİN”

“HERKES FİKRİNİ SÖYLESİN”

CHP Gölpazarı İl Genel Meclisi Üyesi Turgay Yılmaz açıklamalarda bulundu.
Bilecik İl Genel Meclisi Aralık Ayı 4. Birlemişinde söz alan Yılmaz; ilçelerden büyük şehirlere göç olayını gündeme getirdi.
Yılmaz ; “Valimiz ilçelerin sorunlarına tek tek değil de ilin sorunlarına birlikte hareket etmemizi iki defa ki konuşmalarında şahit olduk. İlçelerden oluşan Bilecik oldukça göç vermekte” ifadelerini kullandı.
“İNSANLARIMIZ TARIMDAN GİTTİKÇE UZAKLAŞIYOR”
Yılmaz açıklamalarına şu şekilde devam etti; “Burada sanayisi gelişmiş Bilecik merkez ve Bozüyük olmak üzere vatandaşlarımızı biraz tutabiliyorlar.  Bilecik’te üniversite var, Askeri birlik var, yatılı Liseler var, sanayisi var. Durum böyleyken de Bilecik’in nüfusu hemen hemen 60 binin biraz üzerinde. Bilecik kendi nüfusundan ziyade, Gölpazarı, Yenipazar’ı ve İnhisar gibi yerlerin, kırsal kesimdeki yerlerin insanlarını buraya göç olarak almakta. Şimdi insanlarımız tarımdan gittikçe uzaklaşıyor. Geçenlerde İnhisar’a gittik seraların da işlemediğini, doğru dürüs satış yapamadıklarını ve seralarını satma noktasına geldiklerini söylediler. Gölpazarı keza öyle, Yenipazar keza öyle, Pazaryeri aynı şekilde. İnsanlarımız tarımdan gittikçe uzaklaşıyor, neden? Sosyal Dayanışmadan yardım alanlar çoğalıyor, bunlar neden? Köylerden kasabalara, ilçelere, büyük şehirlere göç hızlandı. Bunların sonuçları ne alemde? Bunu biz Meclis olarak araştıralım mı, yoksa Vali beyin isteği doğrultusunda bir araştırma mı yapalım, yoksa her İlçe kendi sorunlarıyla boğuşsun, kendi sorunlarıyla içine kapansın mı? Bu konuyu Meclisteki arkadaşlar kendi içlerinde bir karar versinler. Biz Meclis olarak araştıralım, bu göçün sebepleri nelerdir, nerede engel olabiliriz, nerede durdura biliriz? Bu konuda herkes fikirlerini söylesin”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. sayın hocam köylülerin keyifi şehirlilerden daha iyi biz gölpazarı olarak ilk önce merkez gençlerimize iş imkanı bulalım ondan sonra köylere sıra gelsin bizim belediyemiz ayaklarımıza çamur değmesin diye çalışıyor gençlerimize iş olsunda ayaklarımızda çamurlu olsun biz ayakkabılarımızıda ayaklarımızıda yıkarız sizler ilk önce kendi chp partililerinizi bir toplayın onlara sahip çıkın belediyemiz halen zenginlerimizin peşinde kaç kişi evine doğalgaz yaptırdı boş işleri bırakalım önce ekonomimizi düzeltelim sonra diğer işler hatam varsa özür dilerim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam