“HERKESİN BİR AĞACI OLMALI”

“HERKESİN BİR AĞACI OLMALI”

Projenin sloganı, “Herkesin bir ağacı olmalı” şeklinde. Düzenlenen törene Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı, Osmaneli Belediye Başkanı Mehmet Isıkan, Çevre Koruma Ekoloji Bilim Dergisi üst düzey yöneticileri, Belediye meclis üyeleri, AK Parti Osmaneli İlçe Başkanı Yalçın Karaca, il genel meclisi üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Ağaç dikme töreni iki ayrı etap halinde gerçekleştirilecek. İlk etapta bin 300 adet, Nisan 2014 ayındaki ikinci etapta ise bin 300 adet olmak üzere toplamda 2 bin 600 adet; dişbudak, akçaağaç, meşe, akasya, ıhlamur, çınar, erguvan çeşitlerinden oluşan fidanlar dikilecek.

Düzenlenen törende, Çevre Koruma Ekoloji Bilim Dergisi Halkla İlişkiler Müdürü Çevre Mühendisi Ayla Yolaçtı, “Herkesin bir ağacı olmalı” kampanyası hakkında, protokolü ve katılımcıları bilgilendirerek, projenin hedeflerini dile getirdi.

Osmaneli Belediye Başkanı Mehmet Isıkan da,  belediyenin bu tür işbirliğine her zaman hazır olduğunu, ağaçlandırmaya ayrı bir önem verdiğine vurgu yaparak, ilerleyen günlerde daha yeşil, daha temiz  çevreyi gelecek kuşaklara bu tür projelerle miras bırakacaklarını dile getirdi. Ağaç dikme töreni anısına karşılıklı plaketlerin sunulmasını takiben, fidan dikimine geçildi. (Osmaneli Belediyesi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam