• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
HIDIRELLEZ KUTLAMALARI DÜZMEŞE KÖYÜ İLE BAŞLADI

HIDIRELLEZ KUTLAMALARI DÜZMEŞE KÖYÜ İLE BAŞLADI

 

                Her yıl olduğu gibi etkinliklerin ilk bölümünde atıcılık yarışması yapıldı.

                Geçmiş yıllara kıyasla katılımın daha geniş olduğunu ayrıca bu yıl atış sahasına poligon yapıldığı aktaran Düzmeşe Avcılık ve Atıcılık Kulübü Başkanı Yücel Bozkurt “Bu etkinlik, avcı arkadaşların av sezonu bitiminde yapmış olduğu kurşun atış yarışmasıdır. Avcı arkadaşlarımız buraya gelip hünerlerini sergiliyor. Yaklaşık on yıldan beri bu etkinlik yapılıyor. Yarışmaları, yürüyen domuz, şişe ve normal atış olmak üzere üç kulvarda yapıyoruz. Dereceye girerek birinci olana cumhuriyet altını hediye ediyoruz.

                Şu anda kulübümüzün 87 tane üyesi bulunmaktadır. Tabi bunu çoğaltmayı düşünüyoruz. Kulübümüze diğer köylerden de üye yapmaya çalışacağız. Bu atış alanına İstanbul, Bursa, Eskişehir ve Adapazarı gibi çevre illerden de atıcılar geliyor.” dedi.

                Atıcılık yarışması devam ederken köy camiinde okutulan mevlit sonrası okul bahçesinde pilav ikramında bulunuldu. Akabinde dua edildi. 

                Gerçekleşen Hıdırellez Şenliği’ne dair gazetemize açıklamada bulunan Köy Muhtarı Recep Küçük “Bu etkinlikleri her sene geleneksel olarak düzenliyoruz. Komşu köylere katılmaları için haber verdik. Şenliklerin yanında bir de atış programı hazırlandı. Biz en aşağı üç bin kişi misafir hesapladık.

                Köyümüzde doksan beş hane bulunuyor. Köyümüzün bir tek gölet sorunu var. Onun dışında pek sorunumuz yok.” dedi.

                Düzmeşe Köyü Hıdırellez Şenliği, akşam saatlerinde sona eren atış yarışmasında dereceye girenlerin ödüllerinin takdim edilmesiyle son buldu. HASAN GÜNER

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. kültür etkinliği – ilimizin kültür etkinlikleri yaz aylarında daha yoğunluk kazanıyor.bu etkinlikleri yakından takip eden yerel basınımızı ve değerli çalışanlarını yürekten kutluyorum kendilerinden devamını dilerim.

  2. TEŞEKKÜR – BİZLERİ YALNIZ BIRAKMAYAN DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZE VE ATIŞ YAPAN AVCILARIMIZA VE DEĞERLİ BİLECİK 11 EKİBİNE SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUZ… KULÜP SEKRETERİ İBRAHİM DAŞ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam