Hızlı tren Bilecik’te günde kaç kez duracak?

Hızlı tren Bilecik’te günde kaç kez duracak?

TOKA: “Hızlı tren Bilecik’te günde kaç kez duracak?”

 

SAĞLAM: “İhtiyaca göre belirli seferlerde değerlendireceğiz.”

 

Bölge müdürlüğü olarak yaptıkları çalışmaları anlayan Sağlam, ilimizde bulunan Yüksek Hızlı Tren Garı’nın son durumu ile ilgili de bilgiler aktardı. YHT Gar yapımı işlerinin genel müdürlük tarafından yürütüldüğünü kaydeden Bölge Müdür Yardımcısı Sağlam, gar binasının doğalgaz ve bağlantı yolu eksiklerinin hala devam ettiğini açıkladı. 15 Mayıs’ta garın hizmete girebileceğini ifade eden Sağlam, şunları açıkladı:

“Bölgemizin 2015 yılında toplamda 33 projesi bulunmaktadır. 2015 yılında gerçekleşecek projeler için ödenek tutarımız 18 milyon 786 bin 850 TL’dir. 

Bilecik YHT istasyonunu genel müdürlüğümüz takip etmektedir. 15 Mayıs itibari ile tamamlanacağını ifade ettiler. Doğal gaz ve bağlantı yolları ile ilgili eksiklikler var. Donanım olarak bir eksiğimiz yoktur. Burada belediyenin yapacağı bir kısım işler var.”

 Gazetemiz muhabiri Erhan Toka’nın “hızlı tren hizmete girdiğinde ilimizde günde kaç kez duracak?” sorusuna TCDD Bölge Müdür Yardımcısı Birol Sağlam; “YHT, elbette Bilecik’e hizmet edecektir. Yolculuk taleplerine göre seferler belirlenecek. Şu anda bu konuda bir şey diyemeyiz ancak istasyon yapıyoruz ve burayı belirli seferlerde değerlendireceğiz.” diyerek cevap verdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam