İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI ÇATAKLI BİLECİK’E GELDİ

İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI ÇATAKLI BİLECİK’E GELDİ

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Bilecik’te birim müdürleri ile buluştu. İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Bilecik İl Özel İdaresin’de birim müdürleri ile bir araya gelerek bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

“Bakanlık olarak yoğun bir çaba ve gayret içerisindeyiz”

Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Bilecik İl Özel İdaresin’deki toplantının ardından basın mensupları ile bir araya gelerek bir açıklama yaptı. Çataklı, vatandaşları doğrudan ilgilendiren ve onların günlük hayatına doğrudan dokunan önemli bir faaliyet alanları olduğunu dile getirdi. Çataklı, “Bildiğiniz gibi, İçişleri Bakanlığı olarak başta Emniyet Asayiş hizmetleri olmak üzere terörle mücadele, trafik, göç, afet ve acil durumlar gibi vatandaşımızı doğrudan ilgilendiren onların günlük hayatına doğrudan dokunan önemli bir faaliyet alanımız var. Bu alanda bakanlık olarak yoğun bir çaba ve gayret içerisindeyiz ve yürüttüğümüz bu hizmetleri olabildiğince hızlı, verimli ve etkili bir şekilde vatandaşın katılımını da sağlayarak yürütmek gibi temel bir algımız var. Bu hizmetlerimizin yürütümü ile ilgili illerimizdeki durumu gözlemlemek gerek. Ankara’dan illerimize iletilen mesajları yerinde iletmek, mahallinde ki arkadaşlarımızın görüşlerini, düşüncelerini doğrudan yüz yüze almak varsa onların iyi uygulama örneklerini tespit edip ülke çapında yayılmasını sağlamak” şeklinde ifade etti.

“Biz konuşarak değil daha çok onları dinleyerek değerlendirme yapmaya çalışıyoruz”

Yaptıkları hizmetlerin nasıl sonuçlar doğurduğunu yerinde izlemek ve varsa eksikliklerin giderilmesi konusunda yöneticiler ve vatandaşların görüşlerini aldıklarını dile getiren Çataklı, “Alınması gereken ilave tedbirler varsa onları mahallinde değerlendirmek üzere bir izleme değerlendirme hizmetimiz var. Birinci aşamasında bütün illerimizi tamamlamıştık. Bunun 2’nci aşamasında sistem şöyle çalışıyor bakan yardımcısı başkanlığında bir merkez birimlerden bir heyet illerimize geliyorlar. Birinci gün ilgili birimlerde genel bir değerlendirme yapıldıktan sonra, 2’nci gün toplu bir değerlendirme arkasından da ilde bulunan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle, iş adamlarımızın iş dünyamızın temsilcileriyle, muhtarlarımızla gerektiğinde okul ailebirliğinde ki  arkadaşlarımızla. Yürüttüğümüz faaliyetlerin nasıl yansıdığını onların değerlendirmelerini alarak bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Bugün bu sebep ile Bilecik’teyiz, sabah önce sayın valimizi ziyaret ettik ve genel görüş alışverişinde bulunduk. Sonra ildeki yönetici arkadaşlarımızla, merkezden gelen heyetimizi bir araya getirerek bir değerlendirme yaptık. Öğleden sonra sivil toplum kuruluşları  ile bir  çalışma yapacağız.  Yürüttüğümüz çalışmaların faaliyetlerin onların gözünde nasıl gittiği onların değerlendirmelerinin ne olduğunu soracağız. Sonrasında doğrudan hizmet alan vatandaşlarımızı ev ve iş yerlerinde ziyaret etmek gibi bir çabamız olacak vakit olursa. Bazı şehit ve gazi ailelerini ziyaret edeceğiz. Gene bir değerlendirme yaptıktan sonra çalışmalarımıza son vereceğiz. Amacımız yaptığımız çalışmaların mahalline nasıl yansıdığını görmek, ilave nasıl bir tedbir almamız gerektiğini, eksiklerimiz aksaklıklarımızı görmek, vatandaşlarımız bunlarını nasıl değerlendiriyor. Empati yaparak, biz konuşarak değil daha çok onları dinleyerek değerlendirme yapmaya çalışıyoruz. İlimizi iyi gördük arkadaşlarımız heyecan ile görevlerinin başındalar inşallah bu ziyaret hayırlı sonuçlar doğurur” şeklinde konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam