İçmeler Tesisi Cazibe Merkezi Oldu

İçmeler Tesisi Cazibe Merkezi Oldu

Osmaneli ilçesinde faaliyet gösteren ve içinde “egzama, mide, safra kesesi ve böbrek” rahatsızlıklarının her biri için 4 ayrı musluktan akan sularının bulunduğu Yunus Söylet İçmeler Tesisleri, binlerce ziyaretçi ağırlıyor.

Osmaneli ilçe Belediyesine ait tesisleri dolduran tatilciler, muhteşem manzaranın keyfini çıkarıp, Sakarya nehri kıyısında organik kahvaltı yapıyor.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, gazetemize yaptığı açıklamada, ilçeye 8 kilometre uzaklıkta bulunan İçmeler mevkisindeki kaynak sularının, bin 400 yıldır şifa dağıttığına inanıldığını aktardı.

İlk zamanlarda tesislerin kullanılmaz halde olduğunu hatırlatan Başkan Şahin, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansının (BEBKA) desteğiyle tesisleri oluşturduklarını kaydetti.

Şahin, İstanbul Üniversitesinden 7 akademisyenin buraya görevli geldiğini ve incelemeler yaptığını anımsatarak, “Laboratuvar sonuçları da suların mide, böbrek, safra kesesi ile deri hastalıklarına iyi geldiğini ortaya koydu. Kısıtlamaların azalmasıyla şu anda tesislerimizde yüzde yüz doluluk yaşıyoruz. Buranın kendine has bir tarihi var. Emeviler döneminden kalan bir tesis. İnsanlar hep piknik hem de sağlık anlamında buraya geliyorlar. Yurt dışından da gelmeye başladılar. Çok büyük bir ilgi var biz de bundan dolayı çok mutluyum. Toplamda 150 yatak kapasitemiz var.” açıklamasında bulundu.

FUTBOL TAKIMLARINI BEKLİYORUZ 

İstanbul Güngören’den tatilciler de inanılmaz bir doğal ortam ile karşılaştıklarını vurgulayarak, ”Tesisler mükemmel. Ortam çok müsait. Birinci lig takımlarını bile ağırlayacak bir mekan burası. Yeri çok seviyoruz. Dinlenmek stres atmak amacımız. Ortam, doğa, tarihi konaklar olsun çok güzel işler yaptı. Bizde buralı olduk artık, herkesi burayı görmeye bekleriz.” diye konuştular.

Tesiste görevli belediye personeli Mete Aktemur ise, ”Özellikle hafta sonu yoğunluğumuz daha da artıyor. Aşağı taraf da kahvaltı burada da otel bölümümüz var. Şifalı sulara 81 ilden yurtdışından geliyorlar. Aç karnına su içenler sıraya giriyor. 7 gün 24 saat faaliyetteyiz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam