İFTAR COŞKUSUNA SELİM YAĞCI’DA ORTAK OLDU

İFTAR COŞKUSUNA SELİM YAĞCI’DA ORTAK OLDU

Bozüyük Belediyesi tarafından Çarşı Mahalle’de düzenlenen iftar yemeğinde Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, AK Parti Milletvekili adayı Selim Yağcı ve mahalle sakinleri aynı sofrada oruçlarını açarak dualar etti. Bu yıl beşincisi düzenlenen mahalle iftarları programının 3.’sü olan Çarşı Mahalle iftarı Göçmen Camii yanında gerçekleştirildi. Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği iftar yemeğinde komşular bir araya gelerek hep birlikte oruç açmanın hazzını yaşadı. Ramazanın güzelliklerini yaşatmak, birlik ve beraberliği pekiştirmek ve komşuluk ilişkilerini geliştirmek amacıyla, özenle hazırlanan programda yer alan Besmele İlahi Gurubu Kur’an-ı Kerim okuyarak birbirinden güzel ilahileri mahalle sakinleri için seslendirdiler.
İftar öncesinde bütün masaları tek tek dolaşan Başkan Bakıcı ve Milletvekili adayı Yağcı vatandaşlarla görüşerek hayırlı Ramazanlar diledi. Ezanın okunması ve ramazan topunun patlaması ile birlikte orucunu açan Başkan Bakıcı, iftar yemeğinin ardından mahalle sakinlerine hitap etti. Başkan Bakıcı yaptığı konuşmada geçmiş dönemlerde geri plana atılmış Çarşı Mahalle’nin büyük uğraşlar sonrasında uygulamaya konulacak kentsel dönüşüm projesiyle hayat bulacağını söyledi.
Başkan Bakıcı konuşmasında “Göreve geldiğimiz günden beri sizlerle bu gönül sofralarında buluşuyoruz ve sizlerle bu sofralarla birlikte yemek yemenin mutluluğu kat ve kat artıyor. İşte buradaki güzellik bu sofralardaki bereket, birlik ve beraberliğimizin en güzel göstergesi sizlerin buraya teşrifleri ile oluyor. Bizlerde bu sofralarda sizlerle aynı yemeği yemenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
“Kentsel dönüşümü hayata geçiriyoruz”
Konuşmasının devamında Çarşı Mahalle Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında da bilgi veren Başkan Bakıcı “Bizler hizmet adamlarıyız. Olması gerektiği gibi memleketimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Çarşı Mahallemizde 4 yıldır uğraştığımız bir kentsel dönüşüm projesi var. 1997 yılından itibaren yapılaşmanın olmadığı ve akabinde diğer sokaklarında maalesef ki gelişemediği mahallemizde revizyona, bir imar planına ihtiyacımız vardı. Devletin bürokrasisi ister istemez gerçekten çok ağır çalışıyor. 4 yıl süren bu süreç, geçtiğimiz aylarda tamamlandı. İlk etap olarak ana yol kıyısı ve hemen üstündeki blok olmak üzere yaklaşık olarak 20 ailemizle birlikte ilk görüşmeleri yaparak kendilerine vaat ettiğimiz miktar civarında inşaat yapılabilmesiyle ilgili bir teklif sunduk. Bu teklifi belirli bir kısmı kabul etmedi, çoğunluğu kabul etti. Bir mahallemizin gelişmesini istiyorsak, ilk başta yollarının çok rahat olması, diğer tarafta o mahalleyi güçlendirecek okul projesinin mahallenin ortasına gelmesi gerekiyor. Bizde ilk olarak yollarımızı genişlettik. Akabinde Cumhuriyet Ortaokulu’nu şu andaki Göçmen Camimizin üst tarafındaki yere alıyoruz. Okul geldiği zaman muhakkak ki mahallenin etrafı daha da güzelleşecek. Diğer mahallelerde uyguladığımız yeşil alanlarımızı mahallenin orta kısmına yakın bir yere, Ana yol kısımları 9 kat, arka caddelerimiz 6 kat olmak üzere büyük bir revizyon çalışması yaparak başlı başına bir projeyi şu anda hayata geçirdik. Burada oturan tüm vatandaşlarımızın şunu bilmesi gerekiyor; sizler mülk sahibi olarak kendiniz müteahhitlerle anlaşma yapabilirsiniz. Ama sizlerin sıkıntıya girmemesi açısından belediyemizin imzası olması gerekiyor” dedi. Ardından Çarşı Mahalle’ye yapılacak yeni kapalı spor salonu, eski kiremit fabrikasının olduğu yerin konut alanı yapılması ve hemzemin geçitin kaldırılması ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Bakıcı “Bir çok alanda projelerimizi yapıyoruz ama benim için en mutlu edici olay sizlerle beraber olabilmektir. Çünkü bizler gelip geçiciyiz ve vermiş olduğumuz sözlerin arkasında durmaya çalışıyoruz. Bizler sözünü yerine getiren kişiler olarak siyaset yapıyoruz” dedi.
“İlimize güzel hizmetler yapmanın mutluluğunu yaşıyorum”
Başkan Bakıcı’nın konuşmasının ardından Çarşı Mahallelilere hitap eden milletvekili adayı Selim Yağcı kendisinin de 15 yıl görev yapmış bir Belediye Başkanı olarak Bilecik’e hizmet etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Selim Yağcı,“Ben Bilecik Belediye Başkanı olarak 15 yıl görev yaptım ve bu süre içerisinde Fatih Bey’in şu anda yapmak istediği bir çok şeyleri yapmak istedik, başladık, denedik, bitirdik. Bilecik’imize en güzel hizmetleri yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu günde devlet büyüklerimiz tarafından AK Parti Bilecik Milletvekili adayı olarak biz ve milletvekili kardeşimiz Halil Eldemir Bey ile sizlerin huzurundayız. Eğer sizler bu anlamda bizleri bu yetkiyle güçlendirirseniz inşallah Bilecik’imizin, Bozüyük’ümüzün, Söğüt’ümüzün, Pazaryeri’mizin, Osmaneli’mizin, Gölpazarı’mızın, Yenipazar’ımızın, İnhisar’ımızın her noktada her yerde menfaatleri noktasında çalışmak için Ankara’da sizler adına vekaleten o görevleri yapma çabası ve gayreti içinde olacağız” dedi.
Konuşmasının devamında Türkiye’nin her geçen gün, büyüdüğüne, her geçen gün geliştiğine değinen milletvekili adayı Yağcı “Bu değişimin ve gelişimin mimarı, gerçekten son 17 yılda liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, hayal denilen birçok projeler geçekleşti. İşte bizlerde Bilecik’imizde Bozüyük’ümüzde dün hayal denilen bir çok olayları bir çok projeleri Allah’a çok şükürler olsun ki bu gün gerçekleştiriyoruz ve gerçekleştirme noktasında çaba harcıyoruz.
“Bozüyük’ümüzü güzel bir şehir hastanesine kavuşturacağız”
Bu gün Bozüyük’te hastalarımızı ziyaret ettik. Allah şifalar versin, onların dualarını istedik, onlara dualarda bulunduk. Ama gördük ki Bozüyük’ümüzün hastane noktasında ihtiyacı hat safhaya gelmiş. Hem tek noktada hastanemiz yok, üç noktada tedavi görme zorunda kalıyoruz. Hem de hastanelerimizin fiziki şartları maalesef geldiğimiz standartlara göre oldukça geri seviyede kalmış. İnşallah tüm yönetici arkadaşlarımızla el ele gönül gönüle verip zaten başlamış olan bir çalışmada vardı. İnşallah en kısa süre içerisinde Bozüyük’ümüzü güzel bir şehir hastanesine kavuşturma noktasında Allah sağlık sıhhat verirse çaba harcayacağız, gayret göstereceğiz. İnşallah en kısa süre içerisinde onu da gerçekleştirmeyi arzu ediyoruz.

Birlik ve beraberlik bizim en büyük gücümüz, değerimiz. Cenabı hak bu birliğimizi, beraberliğimizi kardeşliğimizi hiçbir zaman bozdurmasın. Onun için en önemli şey bu günlerde özellikle birbirimizi öncekinden daha çok seveceğiz. Birbirimize öncekinden daha çok saygı duyacağız. Öncekinden daha çok hoş görü ile bakacağız. Daha çok kucaklaşacağız, bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte Bilecik olacağız, Bozüyük olacağız ve hep birlikte Türkiye olacağız” dedi.
Programda çocuklarla da yakından ilgilenen Başkan Bakıcı ve Milletvekili adayı Yağcı konuşmaların ardından çocuklara şeker dağıttı. İftar programının ardından çat kapı ev ziyaretleri yapan Belediye Başkanı Fatih Bakıcı Hatice Fuat Karabektaş ile Asiye Mustafa Çakır çiftinin evlerine misafir oldu. Gece boyunca gerçekleştirdiği ev ziyaretlerinde ev sahipleriyle sohbet eden Başkan Bakıcı onların istek ve taleplerini dinledi.
Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’nın eşi Emine Bakıcı ile birlikte katıldığı iftar yemeğine 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için Bilecik’ten 1. sıra milletvekili adayı olan Selim Yağcı, Çarşı Mahalle Muhtarı Bedri Yaz, bazı belediye meclis üyeleri ve mahalle sakinleri katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam