İHALENİN USULÜNE İTİRAZ VAR

İHALENİN USULÜNE İTİRAZ VAR

İhale Komisyonu Ne Karar Verecek?

 İtiraz gerekçesi ise ihale şartnamesinin 4. maddesinde yer alan 10:00  olan ihaleye saatinde 10:00'dan önce ihale dosyasının verilmesi gerekirken, 2 ve 3 nolu dükkan ihalesine Edebali Turizm’in  dosyalarının ihale anında elden alındığı ve bu firmanın 7 ve 8 nolu  dükkan ihalesine girmek istediği esnada ihale dosyalarının alınmaması oldu.

İhale esnasında bazı iştirakçilerin dosyaları alınmazken, 2 ve 3 nolu dükkan ihalesine giren Edebali Turizm  şartnamenin 4.maddesinde yer alan saat 10:00'dan önce ihale dosyasını Belediye ihale yetkililerine teslim edilmesi gerekirken ihale esnasında verdikleri ve İhale Komisyonu tarafından kabul edilerek ihaleye alınmaları gerekçe gösterilerek itiraz edildi.

İtiraz dilekçesini de Edebali Turizm yetkilileri İhale Komisyonu'na sundu. Bu gelişmeler sonrası İhale Komisyonu Başkanı Abdullah Tetik, itirazı değerlendireceklerini ve ihale komisyonu olarak karar vereceklerini açıkladı, varsa yanlışın da gereğinin yapılarak ilgililere bildireceklerini ifade etti.  

Tüm bu yaşananlar sonrası yapılan ihalenin kural hatası sonucu iptalinin de söz konusu olduğu, iptalin 2 ve 3 nolu dükkanlara mı yoksa tamamına mı etki edeceği merek edilirken ihale komisyonunun alacağı karar ise kamuoyu ve iştirakçiler tarafından merakla bekleniyor. Öte yandan edindiğimiz bilgilere göre yapılan itirazın sadece 2 ve 3 nolu dükkanları etkileyeceği bu anlamda adı geçen iş yerlerinin ihalelerinin iptal edileceği gelen bilgiler arasında.

 

CANER ALKAN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam