İHH BİLECİK ŞUBESİ HAİN TERÖR SALDIRISINI KINADI

İHH BİLECİK ŞUBESİ HAİN TERÖR SALDIRISINI KINADI

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Bilecik Şube Başkanı Şemsettin Yıldırım, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde, askeri kontrol noktasını hedef alan terör saldırısını kınadı.

Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, terör örgütünün maksadının bölgeyi siyonist düşünceye satmak olduğunu belirterek, “40 yıldan bu yana ateist bir yapısıyla inançlı bölge halkını tehdit ederek bölge insanının çocuklarını, kızlarını dağa kaçırmak suretiyle kendisine elaman temin eden eli kanlı terör örgütü en son yaptığı bu saldırıyla yine kirli ve vahşi yüzünü gösterdi.” diye konuştu.

PKK terör örgütünün bölge insanını devlete isyan ettirmek amacıyla 40 yıldır uğraştığını ancak bölge insanının inançlara saygılı olduğu için başarılı olamadıklarını belirten Yıldırım, “PKK inançsız bir örgüttür. Hendek siyasetini güdenler de bu terör örgütüne destek verenler de iyi bilsinler ki bu topraklarda bu güttükleri hain siyasetin asla bir karşılığı yoktur.” değerlendirmesinde bulundu.

Birlik ve beraberliğin korunduğu sürece hainlerin asla kirli emellerine ulaşamayacaklarını söyleyen Yıldırım, bunun için hiçbir kimsenin karnından konuşmamasını, konuşanın da şühedanın ruhları incitecek söylemlerden ve davranışlardan uzak durması gerektiğini kaydetti.

Yıldırım ayrıca, PKK terör örgütünün, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde düzenlenen terör saldırısında şehit düşenlerin yakınlarına sabırlar diledi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam