İKİ PARTİ ANLAŞTI

İKİ PARTİ ANLAŞTI

CHP ile İYİ Parti arasındaki ittifakta üzerinde uzlaşılan il sayısı 46’ya çıktı. İYİ Parti’nin Bilecik’te aday çıkartmayacağı ve CHP’nin adayını destekleyeceği kaydedildi.

CHP’nin elindeki 8 il belediyesi ile birlikte Bolu, Kırşehir, Sivas, Erzincan, Artvin, Rize, Bilecik ve Bartın’da İYİ Parti aday çıkarmayacak. CHP ise bunun karşılığında, Afyonkarahisar, Kırıkkale, Isparta, Düzce, Nevşehir ve Osmaniye’de İYİ Parti adayını destekleyecek.

“İLÇELER NASIL OLACAK?”

Öte yandan ittifak görüşmelerinin devam ettiği ve ilçeler bazında da bazı anlaşmaların yapıldığı iddia edilirken, iki parti arasındaki görüşmeleri yürüten heyetlerin bu hafta içinde uzlaşıp görüşmeleri kesin sonuca ulaştıracağı ise gelen bilgiler arasında yer aldı.

“MECLİS ÜYELİKLERİ MERAK EDİLİYOR?”

Yapılacak görüşmeler sonucu İttifak’ın sadece Belediye Başkanlığında mı yoksa Belediye Meclisi ile İl Genel Meclisinde de yapılıp yapılmayacağı da merak ediliyor.

Diğer yandan edindiğimiz bilgilere göre İl Genel Meclisinde de ittifak yapılacağı iddia edilirken Bilecik’te CHP İl Genel Meclisi sıralamasının değişeceği öne sürüldü. Bunun yanında 15 Aralıkta yapılan il genel meclisi ön yoklamasının sonuçlarının boşa çıkacağı şimdiden kamuoyunda konuşulmaya başladın.

Hatırlanacağı CHP Belediye Başkan Aday Adayları aralarında protokol imzalayarak kim aday olursa olsun, adayın isteği doğrultusunda diğer aday adaylarının belediye meclis üyesi olmayı kabul etmişti. Bu konu üzerine partiden henüz bir açıklama gelmezken Aday Semih Şahin’in aday adayları Hüseyin Korkman, Seyfi Özgen ve İsmail Cinoğlu’nu listesinde isteyip istemediği netlik kazanmadı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam