İKİ PARTİ ANLAŞTI

İKİ PARTİ ANLAŞTI

31 Mart yerel seçimlerine doğru siyasi partilerdeki hareketlilik dinmek bilmiyor. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bilecik’te de neredeyse tüm partilerin masasın ittifak planları bulunuyor.

Bilecik’in kritik bölgelerinden biri olan Bozüyük’te de ittifak görüşmelerinin devam ettiği ve hatta İYİ Parti’nin, CHP’yi destekleyeceği kesinleştiği iddia edildi. AK Parti ve MHP bandında ise genel merkezler boyutunda görüşmelerin devam ettiği gelen duyumlar arasında.

İttifak konusunda Bozüyük’te baya yol kat ettiği söylenen İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçime, CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu önderliğinde ortak bir listeyle gireceği söyleniyor. İYİ Parti’nin halen aday çıkarmaması da bu iddiaları destekler niyette olduğunu gösteriyor. Oluşturulacak kadroların 3’te 1’i İYİ Parti kalan 3’te 2’lik kesimde ise CHP’nin önereceği isimlerin yer alacağı Bozüyük’te şimdiden konuşuluyor. Öte yandan CHP’nin Bozüyük Adayı olan Bakkalcıoğlu’yla birlikte belediye meclisi ve il genel meclisi için yarışacak olan isimler halkın her kesiminden geniş bir yelpazede seçilerek belirleneceği parti kaynaklarından gelen bilgiler arasında.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam