İkinci lig basketbol müsabakaları üniversitemizde başladı

İkinci lig basketbol müsabakaları üniversitemizde başladı

Üniversitelerarası 2. Lig Basketbol Müsabakaları,  Bilecik Şeyh Eebali üniversitesi ev sahipliğinde başladı. Bilecik şeyh Edebali Kapalı Spor Salonu'nda 23-25 Aralık tarihlerinde oynanacak grup maçlarına Namık Kemal Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi katılıyor.

Törenin açılış konuşmasını yapan  Türkiye Üniversite Sporları Temsilcisi ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Spor "Amacımız sizleri kaynaştırmak ve müsabakaları görsel şölene çevirmektir"

Şube Müdürü Battal Yılmaz, sporculardan tek beklentilerinin centilmenlik çerçevesinde bir görsel şölen yaratmaları olduğunu belirtti.

Yılmaz şöyle konuştu:

"Türkiye Üniversite  Sporları Federasyonu tarafından üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen basketbol 2. lig müsabakaları açılış törenine ve kuruluş ve kurtuluşun beşiği Bilecik'e hoş geldiniz. Amacı üniversitelerde sporu sevdirmek, üniversite genç iğinin spor yapmasını teşvik etmek ve bununla ilgili her türlü çalışmayı yapmak ve düzenlemek olan federasyonumuz geçtiğimiz eğitim öğretim yılında 49 branşta 181 üniversiteden 25 bine yakın lisanslı sporcu öğrencimizle 85 üniversitede faaliyetlerini gerçekleştirerek ülkemizin en büyük spor organizasyonlarından birisi olmuştur. Geleceğimiz olan siz sevgili gençlerimizin müsabaka kültürü play-off ruhu ve her şeyden önemlisi mensubu bulunduğunuz üniversitenin, akademik kültürün gereği olan nezaket, asalet ve hoşgörü anlayışıyla müsabaka yapmanızı istemekte ve bunu teşvik etmektedir. Elbette her müsabakanın galibi ve mağlubu olacaktır. Burada bizim amacımız ise öncelikli olarak sizleri kaynaştırmak, spor müsabakalarını görsel şölene çevirmektir. Bunun için de değerli idareci ve hocalarımıza büyük sorumluluk düşmektedir.

Sevgili gençler, sizler müsabakalara katılarak üniversitelerinizi en iyi şekilde temsil etmenin, spor yapmanın zevkini ve onurunu yaşayacaksınız. Aynı zamanda diğer üniversitelerden gelen arkadaşlarınızla kaynaşarak yeni dostluklar oluşturacaksınız. Çünkü siz sporun sevgi, barış ve kardeşliği anlatan ortak dilini konuşuyorsunuz.

Siz sevgili gençlerden benim ve tüm hocalarımızın tüm beklentisi burada bulunduğunuz sürece centilmence yarışmanız ve boş zamanlarınızda sizlere mensubu bulunduğunuz akademik kültüre yakışır şekilde davranmanızdır. Bu vesileyle üniversitemizde sporun gelişmesinde büyük bir hoşgörü ve desteğini gördüğümüz başta sayın rektörüm olmak üzere, rektör yardımcılarımıza, dekanlarımıza, okul müdürlerimize, genel sekreterimize, daire başkanıma ve kıymetli mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca Türkiye Basketbol Federasyonu'nun teknik ve hakem heyetine, katılımcı üniversitelerimizin idari ve teknik kadrolarına ve sporcu gençlerimize şahsım ve Türkiye Üniversite  Sporları Federasyonu adına başarılar diliyorum.

"Üniversitemizin bütün spor tesisleri uluslararası standartlarda düşünülmüştür"

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Harun Tunçel ise şunları aktardı:

"Sizleri burada görmekten gurur duyuyoruz, onur duyuyoruz. Bizlere şeref verdiniz. İnşallah buradaki misafirperverliğimizden, sizleri ağırlamamızdan memnun kalarak döneceksiniz. Biz bu konuda elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ama sizlerin memnuniyeti tabii ki daha önemli. Üniversite olarak biz her türlü alt yapıyı ilk zamandan bu yana hep ön plana çıkardık. Ben buraya 2009 yılında geldiğimde bu binanın dışında sadece bir bina vardı. Ama hemen hemen birçok spor tesisi tamamlanmıştı. Üniversitelerimizin bütün spor tesisleri uluslar arası standartlarda düşünülmüş, planlanmış ve yapılmış durumda. Bütün tesislerden öğrencilerimiz neredeyse 24 saate yakın, gece dışında sabah 8’den itibaren akşam 11’e kadar kullanabiliyorlar. Faydalanma imkânına sahipler. Bu bizim için önemli çünkü siz gençlerin sportif faaliyetleri bedenen ve ruhen güçlenmenize yardımcı olur. Hepinize başarılar, kolaylıklar diliyorum. Gönlümde hepiniz birincisiniz. Ama iyi olan kazansın. "

İlk galip Namık Kemal Üniversitesi

Açılış töreninden sonra saat başlayan grup müsabakalarında Namık Kemal Üniversitesi ve Bursa Teknik üniversitesi karşı karşıya geldi. Maç sonunda Namık Kemal Üniversitesi 59-29'luk skorla galip olan takım oldu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam