İL BAŞKAN VEKİLİ İSTİFA ETTİ

İL BAŞKAN VEKİLİ İSTİFA ETTİ

CHP Bilecik il yönetim kurulu üyesi ve İl Başkan Vekili Cengiz Çevik, görevlerinden istifa etti.

Yapılan operasyonla Bilecik Belediye Başkanlığı binasındaki odasında rüşvet iddiasıyla gözaltına alınan ve tutuklanan Kayı A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Erdağı ile ilgili Bugün Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik İl Başkanlığı tarafından basın açıklaması gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen basın açıklamasının ardından İl yönetim kurulu üyesi Cengiz Çevik, Parti’nin şaibeli olaylara karışmasından rahatsızlık duyduğunu ve il yönetiminin şaibeli sürecin yanında durduğunu gerekçe göstererek istifa etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Cengiz Çevik, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik İl yönetimin Kurulu üyesi olarak son yaşanan olayların doğrultusunda ki süreçte üyesi bulunmaktan her zaman onur ve gurur duyduğum partimin şaibeli olaylar içerisinde anılmasından rahatsızlık duymaktayım; Yaşanan süreç içerisinde il yönetim kurulu adına almış olduğumuz her türlü karar hiçe sayılarak, bugün yapılan basın açıklaması doğrultusunda il yönetimimizin bu şaibeli sürecin yanında durduğunu beyan etmiştir. Bu sebepten dolayı bu sürecin uzatılmaya çalışılması ve partimiz adına sağlıklı karar alınamayacağı görüşünde olduğumdan dolayı, Görevde bulunduğum Cumhuriyet Halk Partisi il başkan vekilliği ve il yönetim kurul üyeliğimden istifa ediyorum. Bundan sonraki süreçte parti üyesi olarak partime hizmet etme kararı almış bulunmaktayım. KAMOYUNA DUYURULUR.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam