İL GENEL MECLİSİ AĞUSTOS AYI GÜNDEM MADDELERİ BELLİ OLDU

İL GENEL MECLİSİ AĞUSTOS AYI GÜNDEM MADDELERİ BELLİ OLDU

Yeni Hastane Yeri İçin Çıkacak Karar Merak Ediliyor!…

İl Genel Meclisi üyeleri Ağustos ayı toplantıları için 4 Ağustos Pazartesi günü bir araya gelecek.

İl Özel İdaresi toplantı salonunda görüşülecek konularda Emlak Ve İstimlak Müdürlüğünün teklifi üzerine mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Bilecik ili merkez İlçe Cumhuriyet Mahallesi 10 pafta 319 ada 1 nolu parselde bulunan 38.657,00 m2 yüzölçümlü taşınmazı Bilecik Devlet Hastanesi yeni hizmet binası inşa edilmesi için sağlık alanı olarak tahsis edilmek üzere sağlık bakanlığına (Bilecik il sağlık müdürlüğü) devir edilmesi talebi, Tarım ve Hayvancılık Komisyonu teklifi üzerine Çerkeşli  sulama göleti sulama kanalları ve isale hatlarının Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne devrinin yapılmasının uygunluğu ile uygun görülmesi halinde tapu devir ve protokollerinin yapılabilmesi için İl Özel İdaresine yetki verilmesi talebi hakkında komisyondan gelen raporu, Plan ve Bütçe Komisyonu teklifi üzerine İl Genel Meclisince sebze sınıflandırma ve paketleme tesisinin sadece prefabrik imalatları veya Çaltı köyünde içme suyu gömme deposu yapılmasına karar verilmesi ve ihtiyaç duyulan ödeneğin aktarılması talebi hakkında komisyondan gelen raporu, Çevre ve Sağlık Komisyonunun teklifi üzerine ilimiz merkez Cumalı köyü sınırları içerisinde bulunan Çakmersan Çak. Mer. İhr. İth. Nak. San. ve Tic. Ltd. Şti.’ne mevcut su kuyusu alanında mermer ocağı işletmek üzere işyeri açma ve çalışma ruhsatı (GSM) verilmesi talebi hakkında komisyondan gelen raporu ve Plan ve Bütçe Komisyonunun teklifi üzerine İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, il genel meclisince belirlenen 2014 yılı yatırım programı doğrultusunda asfalt yapım ve bakım  ile stabilize bakım çalışmalarının öncelik sırasının belirlenmesi talebi hakkında komisyondan gelen raporu görüşülecek.

MHP ve CHP’li Muhalefet Üyeleri Nasıl Tavır Alacaklar?

Son olarak tüm komisyonlar adına 5302 sayılı il özel idaresi Kanunu'nun 10. maddesinin (a) fıkrası uyarınca söz konusu 2015 yılı yatırım programı hakkında komisyonlardan gelen raporlar görüşülecek.

Toplantının 1. maddesinde görüşülecek olan Özel İdareye ait 38.657 myerin Bilecik Devlet Hastanesi yeni hizmet binası inşa edilmesi için sağlık alanı olarak tahsis edilmek üzere sağlık bakanlığına devir edilmesi talebi özellikle MHP ve CHP’li muhalefet üyeleri tarafından hangi şartlarda verileceği konusunda bir hayli tartışılacağı tahmin ediliyor.

ERHAN TOKA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam