İL GENEL MECLİSİ EYLÜL AYI BİRLEŞİMLERİ SONA ERDİ

İL GENEL MECLİSİ EYLÜL AYI BİRLEŞİMLERİ SONA ERDİ

PAZARYERİNE KENT MEYDANI- TİCARET VE KÜLTÜR MERKEZİ

Birleşimin ilk maddesinde  Pazaryeri Belediye Başkanlığının Mülkiyeti kendilerine ait Pazaryeri ilçesi Bursa caddesi 228 Ada, 5 No’lu parselde kayıtlı 1.352,07 M2 Yüzölçümlü taşınmaz üzerine yapmayı planladıkları Kent meydanı Ticaret ve Kültür Merkezi binası projesinin ortak hizmet projeleri kapsamında desteklenip desteklenmeyeceği, desteklenmesi halinde ödenek miktarı ve destek şartlarının belirlenerek protokole  bağlanması talebi görüşüldü. Konu hakkında İl Genel Sekreteri Halis Nalbant,  Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Ak parti Pazaryeri İl Genel Meclisi üyesi Mayir Küçük ve MHP Pazaryeri İl Genel Meclis Üyesi Haluk Filizli meclis üyelerini bilgilendirdiler. Görüşülen madde Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Toplantıya Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın babası Mustafa Reşit Akdoğan’ın da misafir olarak katılması dikkat çekti.

KOMİSYONLAR RUHSAT VERİLMESİNİ UYGUN GÖRMEDİ

Toplantının ikinci maddesi Osmaneli Ciciler köyü Eski Bağlar mevkii Adapazarı H24A-07-A-A  paftasında Yılmaz İri adına kayıtlı 574 No’lu parsel üzerinde bulunan 2587,62  M2’lik alanda Kum-Çakıl ocağı açıp işletmek üzere 3 yıldan fazla süreli kiraya verilip verilmemesi veya söz konusu alana l (A) grubu maden işletme ruhsatı verilip verilmemesi talebi hakkında komisyonlardan gelen raporlar okundu. Çevre ve Sağlık komisyonu ile Tarım ve Hayvancılık Komisyonları raporlarına göre adı geçen yere ruhsat verilmemesi görüşüne yer verildiği kaydedildi. CHP Bilecik İl Genel Meclis Üyesi Hikmet Turhan Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkililerinin bahse konu yere olumlu rapor verdiğini, ancak İl Genel Meclisi Tarım ve Hayvancılık Komisyonunun neden olumsuz rapor verdiğinin açıklanmasını istedi. Çevre komisyonu Başkanı Ertuğrul Torun ile Tarım ve Hayvancılık Komisyonu Başkanı Ali Şenel adı geçen adreste Kum-Çakıl Ocağı işletmesinin komisyonlarca uygun görülmediğini belirttiler. Meclis başkanı Serkan Yıldırım tarafından oylamaya sunulan madde komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edildi.

OKUL BAHÇESİ ORTAK KULLANILACAK

Birleşimin bir diğer maddesinde ise İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen rapor görüşüldü. Bilecik merkez ilçe Cumhuriyet Mahallesi Hamsu mevkiinde bulunan tapunun 524 ADA 8 No’lu parselde kayıtlı, mülkiyeti Özel İdareye ait taşınmaz üzerindeki İlkokul  binasının 700.Yıl Ortaokul Müdürlüğüne süresiz tahsisi talebi görüşüldü. Madde hakkında İl Genel Sekreteri Halis Nalbant ve Komisyon Başkanı Mayir Küçük Meclis üyelerine bilgi verdiler. Adı geçen Okul bahçesinin Ortak kullanılması şartı ile komisyon raporu olduğu şekliyle kabul edildi.

SÖĞÜT’E SAĞLIK BİRİMLERİ YAPILACAK

Eylül Ayı Birleşimlerinin son maddesinde Emlak ve İstimlak Müdürlüğünden gelen talep görüşüldü. Söğüt ilçesi Kayhan Mahallesi 39 ADA 9 No’lu Parselde bulunan 8.833,00 M2 Yüzölçümlü taşınmazın Sağlık Bakanlığına tahsisi hakkında İl Genel Sekreteri Halis Nalbant Meclis üyelerine bilgi verdi. Mevcut Hastane binasına ilaveten sağlık birimlerinin yapılacağını belirten Nalbant takdirin Meclisin olduğunu kaydetti. CHP Gölpazarı Meclis üyesi Turgay Yılmaz Gölpazarın’da da aynı sıkıntıların olduğunu,112 Acil Hizmetlerinin yol boyundaki binada verildiğini ancak fiziki şartlarının uygun olmadığını belirtti. Oylanan madde İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

TOPLANTIYA 10 DAKİKA ARA VERİLDİ

Toplantıya 10 dakika ara verildi. Aranın ardından Pazaryeri Belediyesinin ilçeye yapacağı Kent meydanı Ticaret ve Kültür Merkezi projesinin Plan ve Bütçe Komisyonunun hazırladığı rapor okundu. Komisyon raporu oy birliğiyle kabul edildi. MHP Söğüt İl Genel Meclis Üyesi Tevfik Özütürk söz alarak projenin Pazaryeri ilçesine hayırlı olmasını dileyerek, bundan sonra Meclis gündemine diğer Belediyeler ile ilgili bu gibi taleplerin gelmesi halinde aynı hassasiyetin gösterilmesini isteğini ifade etti.

İl Genel Meclisi Ekim Ayı Birleşimleri 5 Ekim günü toplanılmasına karar verildi.

ERHAN TOKA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam