İl Genel Meclisi Mart Ayı Toplantıları Devam Ediyor

İl Genel Meclisi Mart Ayı Toplantıları Devam Ediyor

Gündemin 1. maddesinde İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün teklifi üzerine idaremizde çalışan 657 sayılı kanuna tabi personel ile ileriki zamanlarda  alınacak sözleşmeli personele (5399 sayılı belediye kanununun 49. Maddesine tabi tam zamanlı sözleşmeli) sosyal denge tazminatı verilmesi görüşüldü, bu madde plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

 Gündemin 2. maddesi ise Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün teklifi üzerine idare kampusu içinde kalan C blok lojmanın 2 nolu dairesinin Bilecik ili sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına tahsisi talebinin görüşülmesiydi. Bu madde oy birliğiyle kabul edildi. Mart ayının ilk toplantısı bu gündem maddelerinin görüşülmesi ile sona erdi. Milliyetçi Hareket Partisi Bozüyük İl Genel Meclisi üyesi Zeki Uyanık söz alarak Gölpark mesire alanının isminin Vali Halil İbrahim Akpınar olarak değiştirilmesini gündeme alınmasını teklif etti ve Uyanık’ın bu teklifi oy birliğiyle gündeme alınması kabul edildi.

04.03.2014 Salı günü 2. oturum için toplanan Meclis gündeminde İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü’nün teklif ettiği Gölpazarı İlçesi, Armutçuk Köyü’nün ilgili dilekçe doğrultusunda köy yerleşik alanı ve civarı tespiti haritasının revize edilip edilmeyeceği konusu vardı. Bu maddenin İmar Komisyonuna havale edilmesine oy birliği ile karar verildi.

Günün 2. gündem maddesi yine İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü’nün teklifi üzerine Merkez İlçe, Selöz Köyü’nün ilgili dilekçe doğrultusunda köy yerleşik alanı ve civarı tespiti haritasının revize edilip edilmeyeceği görüşüldü bu madde de yine oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edildi.

Günün son görüşülecek maddesi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü’nün teklif ettiği Söğüt İlçesi, Kayhan Mah. Mektep Civarı, 30L3A2 PAFTA, 160 ADA 671 parsel numaralı taşınmazın Söğüt ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsisi talebiydi. Bu madde oy birliği ile kabul edildi. Gündemin diğer maddeleri 05-06-07 Mart tarihlerinde görüşülmek üzere toplantı sona erdi. CANER ALKAN – ERHAN TOKA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam