İL GENEL MECLİSİ OCAK AYI TOPLANTILARI SONA ERDİ

İL GENEL MECLİSİ OCAK AYI TOPLANTILARI SONA ERDİ

Birleşimin ilk maddesinde Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün hazırladığı mülkiyeti Bilecik İl Özel idaresine ait taşınmazlar ile Orman ve hazineye ait olmakla birlikte Bilecik İl Özel idaresine tahsis edilen Pelitözü sulama göletinin etrafında piknik ve mesire amaçlı olarak BEBKA kaynakları da kullanılarak Bilecik İl Özel idaresince yaptırılan tesislerin ve taşınmazların piknik ve mesire amaçlı işletme hakkının Bilecik Belediyesine tahsisen devir edilmesi için hazırlanan protokol metni görüşüldü.

 

Protokol İmzalamaya Halis Nalbant Yetkili Kılındı

Konu hakkında İl Genel Sekreteri Halis Nalbant üyelere bilgi verdi.Buna göre imzalanacak protokol metninde İl Özel idaresini temsilen Genel Sekreter Halis Nalbant yetkili kılınmış oldu.CHP' li 2 üyenin çekimser oy kullanmalarıyla madde oy çokluğuyla kabul edildi.

 

Özel İdareye Dorse, Greyder, Minibüs Alınacak

Birleşimin 2.maddesinde İller Bankası kredisi ile Devlet Malzeme Ofisi aracılığıyla satın alma işlemleri tamamlanmakta olan çekici tır için,makine parkında kayıtlı çekici araçlarda kullanılan Dorselerin yetersiz kalacağı değerlendirildiğinden günümüz standartlarına uygun Dorse alımı yapılması talebi görüşüldü.Genel sekreter Halis Nalbant konu hakkında üyeleri bilgilendirdi.Oylanan bu madde oy Birliğiyle kabul edildi.

 

Birleşimin 3.maddesinde Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere 1 adet yol yapım Greyderinin 2015 yılı bütçesi iş makine alımı kaleminde bulunan ödenekten satın alınması talebi görüşüldü.Oylamaya sunulan madde oy birliğiyle kabul edildi.

 

Minibüs Alınması Tartışma Yarattı

Ocak ayı 5.birleşiminde en çok tartışılan konu ise İl Özel idaresine alınması kararlaştırılan Minibüs konusu oldu.Plan ve Bütçe komisyonundan gelen rapor okunarak oylandı.Oy birliğiyle kabul edilen Minibüs alımı Meclis üyeleri arasında tartışmalara da neden oldu.MHP’li meclis üyeleri Tevfik Özütürk,Orhan Uğur ve Osman Varolu daha önce başka kurumlara ücretsiz araç verildiğini şimdi ise parayla yeni araç alınmasını anlayamadıklarını ifade ettiler.Oylanan bu madde de oy birliğiyle kabul edildi.

 

Birleşimin 5.maddesinde ise Sözleşmeli personellerin 2015 Mali yılı için sözleşmelerinin yenilenmesi ve Maliye Bakanlığının memurlar için belirlemiş olduğu taban fiyatının altına düşmemek kaydıyla net ücretlerinin belirlenmesi hususu görüşüldü.Genel Sekreter Halis Nalbant konu hakkında Meclis üyelerini bilgilendirmesinin ardından madde oylanarak oy birliğiyle kabul edildi.

 

Komisyon Kış Şartları Nedeniyle Gidememiş

İl Genel Meclisi Ocak ayı son birleşiminin son maddesi Koza Altın işletmeleri A.Ş’nin İlimiz Söğüt ilçesi Dudaş köyü sınırları içerisinde bulunan İR.83624 Maden ruhsat numaralı sahada IV. grup maden (altın) ocağı açıp işletmek üzere işyeri açma ve çalışma ruhsatı talebi hakkında komisyondan gelen rapor okundu.Madde ile ilgili söz alan Pazaryeri Ak parti il genel meclisi üyesi Mahir Küçük kış şartları nedeniyle komisyon olarak maden ocağına gidemediklerini belirterek hava şartlarının uygun olduğu vakitte gerekli çalışmalarını yapacaklarını ifade etti. Konu tekrar Tarım ve Hayvancılık Komisyonuna oy birliğiyle havale edildi.

Şubat ayı toplantıları 2 Şubat Pazartesi günü saat 10.30 da başlayacak. Diğer yandan meclisin 2015 yılının Temmuz ayında tatil yapması oy birliğiyle kararlaştırıldı.

ERHAN TOKA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam