• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İL GENEL MECLİSİ YENİ DÖNEME BAŞLADI

İL GENEL MECLİSİ YENİ DÖNEME BAŞLADI

31 Mart Yerel Seçimlerin ardından bölgelerinden seçilerek İl Genel Meclisine girmeyi başaran üyeler ilk toplantılarını yaptı. İl Genel Meclis Başkanın, Komisyonların sayılarının ve üyelerin belirlendiği toplantı Bilecik İl Genel Meclis Salonun’da yapıldı.

Yeni bir döneme başlayan  İl Genel Meclisi’nde sandalye dağılımı;10 AK Parti,(Osman Yılmaz, Zeki Kayadelen, Mesut Çetin,Erdinç Gesge,Alper Karadağ,Nihal Arslan,Yücel Kaya,Mustafa Özkan,Alaahattin Emral,Mesut İpekçi) 5 Cumhuriyet Halk Partisi,(Zafer Kurnaz,Janrat Karaahmet,Hüseyin Elmas,Nihat Gündüz,Erkan Erdem)4 İYİ Parti,(Mehmet Yılmaz,Orhan Uğur,Osman Çetin,Nejdet Yıldız)2 Milliyetçi Hareket Partisi(Osman Varolu,Mehmet Pulat) olarak kayıtlara geçti.

İl Genel Meclisi Toplantı salonunda en yaşlı üye Alaahattin Emral başkanlığında gerçekleşen ilk birleşimde; İl Genel Meclisi yeni Başkanı seçiminin yapılması, Meclis 1’inci ve 2’inci yedek kâtip üye seçimi, İl Encümenine üye Seçimi ve İhtisas Komisyonlarının oluşturulması ve üye seçiminin yapılması gerçekleştirildi.

Başkanlık seçiminde AK Parti’nin adayı Osman Yılmaz MHP’li üyelerinde desteği ile 12 oy alarak İl Genel Meclisi yeni başkanı seçilirken, CHP ve İYİ Partililerin İl Genel Meclisi Başkanlığı için destek verdiği Hüseyin Elmas ise 9 oy aldı.

Yeni İl Genel Meclisi Başkanı’nın seçildiği toplantıda AK Parti’den Osman Yılmaz yeni Başkan oldu. Toplantıda AK Parti Osman Yılmaz’ı önerirken, CHP Hüseyin Elmas’ı önerdi. Gizli oy açık sayım  şeklinde gerçekleşen oylamada AK Parti ve MHP’li üyelerin oyları ile 12 oy alan Osman Yılmaz, İl Genel Meclisi’nin yeni Başkanı oldu. CHP ile İYİ Parti’nin oylarını alan Hüseyin Elmas ise 9 oyda kaldı.

“Yeni İl Genel Meclisi Başkanı Osman Yılmaz, başkanlık koltuğuna oturarak gerçekleştirdiği konuşmasında; Seçimlerimizin öncelikle ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. 31 Mart yerel seçimlerimiz çok şükür huzur içinde sonuçlanmıştır. Seçim sonuçlarına göre AK Parti olarak 10 meclis üyemiz, Cumhur İttifakı olarak da 12 meclis üyemiz, vatandaşımız bu şekilde şekillenmiştir. Bugün de seçim sonuçlarında meclisimizin tecellisi bizi başkan olarak görevlendirmiştir. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Tabi ki bu görevler zamanlı ve süreli görevlerdir. Önemli olan bu süre içerisinde vatandaşlarımıza ve memleketimize hayırlı hizmet yapmaktır. Yarışma zamanı bitmiştir çalışma zamanı başlamıştır. Vatandaşımız ve milletimiz bizleri buralara vekil olarak göndermiştir. Bizler yerelde Bilecik’imizin 21 meclis üyesi olaraktan birer vekilleriyiz. İnşallah hayırlı hizmetlerde hep birlikte hep beraber çalışacağız. Bu konuda hiç kimsenin şüphesi olmasın. Birlik beraberliğimiz daim olsun diyorum.” ifadelerine yer verdi.

İl Genel Meclisi Başkanının belirlenmesi sonrasında gündemin diğer maddesi olan Meclis 1’inci ve 2’inci yedek kâtip üye seçiminin gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen katip üye seçiminde AK Partili Mesut Çetin 13 oy alarak 1’inci yedek katip üye seçilirken, Alper Karadağ 2’inci yedek üye oldu.

Gündemin diğer maddesinde ise, İl Encümeni için 3 üye seçimi yapıldı.Buna göre;AK Parti’den Nihan Arslan, MHP’den Mehmet Pulat ve Osman Varolu encümen üyesi seçilmiş oldular.

Gündemin son görüşülen maddesinde ise İhtisas Komisyonlarının oluşturulması ve Üye Seçimi yapıldı. İhtisas Komisyonları;Plan ve Bütçe,İmar ve Bayındırlık,Eğitim,Kültür ve Sosyal Hizmetler,Çevre ve Sağlık,Araştırma Geliştirme Sanayi ve Ticaret,Tarım ve Hayvancılık,Turizm ve Tanıtma şeklinde oluştu.

Plan ve Bütçe Komisyonu’na; (AK Parti)Yücel Kaya, Mustafa Özkan, Erdinç Gesge,(CHP) Janrat Karaahmet,(İYİ Parti)Orhan Uğur,(MHP)Osman Varolu seçilirken, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na; (AK Parti)Zeki Kayadelen,Alaahattin Emral,Mesut Çetin,(CHP)Zafer Kurnaz,(İYİ Parti)Mehmet Yılmaz,(MHP)Mehmet Pulat seçildiler.Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu’na; (AK Parti)Nihal Arslan,Mesut İpekçi,(CHP)Hüseyin Elmas,(İYİ Parti)Necdet Yıldız,(MHP)Mehmet Pulat seçilirken,Çevre ve Sağlık Komisyonu’na;(AK Parti)Erdinç Gesge,Yücel Kaya,(CHP)Erkan Erdem,(İYİ Parti)Osman Çetin,(MHP)Osman Varolu seçildiler.Araştırma Geliştirme Sanayi ve Ticaret Komisyonu’na;(AK Parti)Mesut Çetin,Alper Karadağ,(CHP)Zafer Kurnaz,(İYİ Parti)Osman Çetin,(MHP)Mehmet Pulat,Tarım ve Hayvancılık Komisyonu;(AK Parti) Mesut İpekçi,Mustafa Özkan,(CHP)Nihat Gündüz,(İYİ Parti)Necdet Yıldız,(MHP)Osman Varolu,Turizm ve Tanıtma Komisyonu’na ise;(AK Parti) Nihal Arslan,Alper Karadağ,(CHP)Janrat Karaahmet,(İYİ Parti)Mehmet Yılmaz,(MHP)Osman Varolu seçildiler.

Diğer yandan 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde CHP listesinden seçime Bilecik Merkez’den giren Mehmet Yılmaz ve Bozüyük’ten giren Osman Çetin’in İYİ Parti sıralarında yer aldığı gözlendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam