İl Halk Kütüphanesi’nde Çocuklar Masallar Dünyası’na Yolculuk Yaptı

İl Halk Kütüphanesi’nde Çocuklar Masallar Dünyası’na Yolculuk Yaptı

 

Bu sene üçüncüsü düzenlenen yarışma ile ilgili İl Halk Kütüphanesi Müdürü M. Pınar Dengiz, yarışmanın çocukların kitap ve kütüphane kavramıyla tanışmaları açısından önemli olduğunu belirterek şöyle devam etti: “Bu etkinlik ile çocuklarımızın küçük yaşta kitapla buluşmasının sağlanmasının yanı sıra ailede kitap okuma alışkanlığının başlatılmasına katkıda bulunacak. Ailenin çocuk eğitiminde etkili, önemli bir kurum olması bakımından düzenlediğimiz yarışmaya aile bireylerinin iştiraki çocuk üzerinde olumlu etki yaratıyor. Anne-çocuk ilişkisi düşünüldüğünde düzenlenen Masal Anlatma Yarışması ile annenin okuma alışkanlığı kazandırması için çocuk üzerinde rol model görevi üstlenmesini hedefliyoruz. Tüm yarışmacı çocuklarımıza kitap ile kurdukları dostluğun ömür boyu sürmesini diliyorum.”

                Yarışmaya Atatürk İlköğretim Okulu’ndan Mustafa Egemen Şahin, Elif Çiçekli, Batuhan Tarsan, Barlas Elmas, Bera Büyükbay, Hazel Kaplan, Ceysu İpek Tekin, Handan Yavuz, Ayşe Neval Kanbay katıldı. Cumhuriyet İlköğretim Okulu’ndan Esra Nur İnce, Öykü Çınar, Irmak İçgüzar, Merve Bülbül, Alperen Teke katıldı. Bala Hatun Anaokulu’ndan Ali Eren Şen, Malhatun İlköğretim Okulu’ndan Safiye Didem Ülker, Edebalı İlköğretim Okulu’ndan Hilal Ceylal ile Ömer Ay katıldı. Bahçelievler Anaokulu’ndan Tuana Akyol, İrem Özbent, Elif Demirkazık, Doğaç Murat Bayram, Burak Çakır, Simay Sakıcı, Nazım Efe Aksu katıldı. Özel Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu’ndan Zeynep Süner, Toprak Berke Pehlivan, Esmanaz Ordu, Hatice Elif Ömüt, Ahmet Muhsin Tanşu, Fatıma Betül Altıntaş katılıdı. İmge Kreş ve Gündüz Bakımevi’nden Alp Turan, Mustafa Çağın Öztorun katılırken Bilecik Anaokulu’ndan Özge Cıvlak katıldı. Toplam 35 öğrencinin katıldığı yarışmada masallar, dekor, kostüm gibi tamamlayıcı unsurlar kullanılarak anlatıldı.

                Heyecan içinde geçen yarışmada İl Halk Kütüphanesi salonlarını dolduran miniklerin performansları göz doldurdu ve performanslar sırasında renkli görüntüler ortaya çıktı. Yarışma sırasını bekleyen minikler, çocuk bölümünde kitap okudular, çizgi film izlediler ve boyama çalışmaları yaptılar. Yarışma sonrasında yapılan ikramların ardından ilk 3’e giren çocuklara plaket ve çeşitli hediyeler verilirken yarışmaya katılan tüm çocuklara Teşekkür Belgesi verildi. Yarışma sonunda birinci Edebalı İlköğretim Okulu öğrencisi Ömer Ay, ikinci Atatürk İlköğretim Okulu öğrencisi Mustafa Egemen Şahin ve üçüncü Bahçelievler Anaokulu’ndan Tuana Akyol oldu.

                Çocuklarını yarışmaya hazırlayan anneler unutulmayarak ilk 3’e giren çocukların annelerine MÜZEKART hediye edildi. MÜZEKART ile Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne bağlı 300’ü aşkın müze ve örenyerinin ücretsiz olarak ziyaret edilebileceği belirtildi.

ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Çalışmalarınızı Kutluyorum. – Yıllardan beri, Yurdumun İnsanı’nın diğer ülkelere kıyasla ne kadar okuduğu tartışıldı. Fakat, okuma işinin çocuklukta başlayacağı çoğunlukla göz ardı edildi kanısındayım. Müdürümüzü ve şahsında, kütüphane personelini tebrik ediyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam