• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İSTİŞARE TOPLANTISI ATATÜRK İLKOKULU’NDA YAPILDI

 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İSTİŞARE TOPLANTISI ATATÜRK İLKOKULU’NDA YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Personeli Değerlendirme ve İstişare Toplantısı Atatürk İlkokulu Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Birim Amirleri ve tüm Müdürlük çalışanları katıldı.

Toplantının başında İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tanıtım Filmi izlendi. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, filmin ardından filmde anlatılan tüm çalışmaların ve başarıları arkasında müdürlük çalışanlarım emeği olduğunu, hayata geçirilen projelerin arkasında personeli katkıları bulunduğunu dile getirdi. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılındaki başarıları, birlik, beraberlik halinde fedakarca ve dayanışma içerisinde çalışmaya borçlu olduklarını, bu yıl da aynı anlayışla çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Toplumdaki herkesin kendisi veya çevresi dolayısıyla mutlaka eğitimle ilişkili olduğunu aktaran Durmuş, Milli Eğitimin büyük bir aile olduğunu, İl Müdürlüğü olarak yaptıkları çalışmaların, ilimizdeki yaklaşık 36 bin öğrencinin yaşamını doğrudan etkilediğini, dolayısıyla Bilecik geleceğine tesir eden çalışmaları yürütmekte olduklarını ifade etti.

Millet olarak malzemeden çalan müteahhitten, hastasıyla gerektiği gibi ilgilenmeyen doktordan, uyuşturucu bağımlısı olan gençten zarar gördüğümüzü ve şikâyetçi olduğumuzu, toplumdaki yanlış davranışları düzeltmenin yolunun ise eğitimden geçtiğini söyledi. Bunun için eğitim çalışanlarının taşın altına elini değil bedenini koyarak hareket etmeleri ve ellerinden gelenin en iyisini yapmaları gerektiğini belirtti.

Dünyadaki en değerli varlığın “insan” olduğunu söyleyen Fazilet Durmuş, onun gereği gibi eğitilmesinin de toplumlar ve dünyanın geleceği açısından çok önemli olduğuna dikkat çekti. Durmuş, “Bir tek benimle olur mu demeyin. Evet, bir tek seninle olur. Kendi mükemmelliğinizin, kendi yeteneklerinizin farkına varın ve kurtarıcı beklemeyi bırakın. ‘Bu sorunu ben çözmeliyim, bu hedefe ben ulaşmalıyım.’ diyerek işe başladığınızda göreceksiniz ki sorunlar birer birer ortadan kalkacak ve ‘olmaz’ denen işler bir gün mutlaka olacak.” dedi.

Ardından Bilecik’te eğitim alanında 2017-2018 yılında uygulanmaya başlanacak yerel ve ulusal çaptaki projelerle ilgili bilgiler veren Durmuş, özellikle öğrencilerin yeteneklerinin ve ilgi alanlarının belirlenmesine yönelik çalışmalar yürüteceklerini böylece öğrencileri hem mutlu olacakları hem de başarılı olacakları alanlara yönlendireceklerini belirtti. Ayrıca öğretmenlerin mesleki yeterliklerini artırmak, eğitim alanındaki yenilik ve gelişmelere uyum sağlayabilmelerine yardımcı olmak üzere projeler geliştirdiklerini dile getirdi.

İş yapılan, çalışma yürütülen yerde hataların da olabileceğini ifade eden Durmuş, hiçbir iş yapılmayan yerde doğal olarak hata olmayacağını, hata yapmaktan korkmadan elden gelen gayreti iyi niyetle ortaya koymak gerektiğini söyledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yönetici ve çalışanlarına toplantıya katılımlarından ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam