• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş´un 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş´un 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. Döneminin başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesaj şöyle:

İki haftalık bir soluklanmanın ardından, yeni bir heyecan ve kararlılıkla eğitim camiası olarak ikinci yarıyıla hazırız. Bu heyecan ve kararlılığı eğitim kadrolarımızda, öğrencilerimizde ve öğrenci velilerimizde dönem sonuna kadar görmeyi önemle ümit ediyoruz.

Bizler, büyük ve güçlü Türkiye’nin bir parçası olduğumuzu unutmadan,  Bakanlığımızın eğitim vizyonu çerçevesinde, yerel değerlerimize saygılı, sorun çözmeye odaklı, istişareye dayalı bir yönetim sergileme gayreti içinde olacağız. Kaybedecek bir insanımızın, kaybedecek bir saniyemizin olmadığı şuuru ile fedakâr öğretmenlerimiz ve onlara liderlik eden değerli yöneticilerimizle birlikte ilimiz Bilecik’i eğitim-öğretim alanında ileri noktalara taşıyacağımıza inanıyorum. Bilecik’imizin tarihi ve kültürel misyonu, bize bu sorumluluğu yüklemektedir. Akademik başarısı yüksek ve Cumhuriyetimizin 100. yılında 2023 vizyonunu gerçekleştirmiş bir Bilecik, tüm eğitimcilerin ortak idealidir.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının 2. Dönemi ile birlikte yönetici, öğretmen, eğitim çalışanları ve velilerimizle uyum içinde, bizlere emanet edilen evlatlarımızı geleceğe hazırlamak ve onların geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlamak, yegâne hedefimizdir.

Saygıdeğer Veliler,

Bizler, sizin bize emanet ettiğiniz evlatlarınızı kendi evlatlarımız bilerek onları en verimli ve en sağlıklı şekilde hayata hazırlamayı görev addediyoruz. Eğitimin temellerinin atıldığı aile olarak çocuğunuza olan ilginiz ve göstereceğiniz hassasiyet çok önemlidir. Bu anlamda okulla ve öğretmenle sürekli irtibat halinde olmanızı bekliyoruz.

Sevgili Öğrenciler,

Kısa bir tatil sonrası yeni bir heyecan ve umutla sınıfları dolduruyorsunuz. Sizlerden beklentimiz sağlam bir inanç ve istekle derslerinize sımsıkı sarılmanız ve hayalini kurduğunuz hedeflere ulaşmak için azami gayret göstermenizdir. Bunların yanı sıra sevgi, saygı, yardımseverlik, erdemli ve ahlaklı olma gibi temel insani değerleri de kişilik hamuruna katmanız, büyük önem taşımaktadır. Sizleri çok seviyoruz ve sizlere güveniyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının 2. Döneminin Bilecik’imize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam