İL MÜDÜRÜ GÖLPAZARI’NI ZİYARET ETTİ

İL MÜDÜRÜ GÖLPAZARI’NI ZİYARET ETTİ

İl Müdürümüz Necmettin Yoldaş, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Mikail Babur ile birlikte Gölpazarı’na ziyarette bulundular.

İlçeye yapılması planlanan tarımsal projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunulan ziyaretin ardından son yıllarda Göl-Flanöz kadın kooperatifi ve Ekolojik Turizm potansiyeli ile adından sıkça söz ettiren Kurşunlu köyüne ziyaret gerçekleştirdiler.

Kadın çiftçilerimizden Kooperatif Başkanı Rahime Yıldırım ve Seher İpek ile görüşülürken, kullandığı yerli tohumlar mısır, mercimek, kavun, karpuz, sarımsak ile 5 dekar ektiği yerli Ayçiçek tohumu ve verimi hakkında da bilgiler alındığı öğrenildi.

Yerli ve Milli üretim ile gen kaynaklarının korunmasının önemine dikkat çeken İl Müdürü Yoldaş, suni gübre ve ithal tohumların zararlı yönleri ile doğallığı korumanın ve doğal beslenmenin önemine dikkat çekti.

Yerli tohumlar için Eskişehir Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Merkezi ile de iletişime geçeceklerini belirten İl Müdürü Yoldaş, ayrıca köyde kurulması düşünülen topraksız tarımda Çilek Serası hakkında da bilgilendirmelerde bulundu.

Göl Flanöz Gölpazarı ve Çevresi Kadın Girişimi Kooperatifi Başkanı Rahime Yıldırım ise ürettikleri yöresel ürünleri İl Müdürü Yoldaş’ a tanıtırken, kendilerine verdikleri desteklerden dolayı çok teşekkürlerini iletti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam