• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İL MÜDÜRÜ YILDIZ GENÇ ÇİFTÇİ PROJELERİNİ YERİNDE İNCELİYOR

İL MÜDÜRÜ YILDIZ GENÇ ÇİFTÇİ PROJELERİNİ YERİNDE İNCELİYOR

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hacı Dursun Yıldız, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Abdullah Saray ve Ziraat Mühendisi Aytekin Yönter ile birlikte Ulupınar ve Çukurören Köylerinde bulunan, 2016 Yılı Genç Çiftçi Projeleri Destekleme Programından Yararlanan Büyükbaş Hayvancılık İşletmelerinde incelemelerde bulundu.

İl Müdürü Yıldız;  İşletme sahibeleri Hamide Nar ve Esra Acar ile sohbet ederek onlara büyükbaş hayvan yetiştiriciliği hakkında pratik bilgiler verirken, şunları söyledi;

“Bakanlığımız ve Müdürlüğümüz olarak çiftçilerimizin daha profesyonel tarım yapmasını her zaman desteklemekte olup, bu proje ile boşalan köylerin tekrar canlanmasını amaçlıyoruz. Projeden faydalanan tüm genç çiftçilerimizin başarılı olacağına gönülden inanıyor, gelecek yıl daha fazla destek almamıza katkı sağlayacaklarını umuyorum. Bu ve benzeri projelerin başarısını yakından takip etmekteyiz. Art niyetli ve başarısız olanlar yapılan hibeyi geri ödediği gibi 5 yıl boyunca Bakanlığımızın hiçbir desteğinden faydalanamayacak olduğunu da belirtiyor, İlimize ve genç çiftçilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum”

Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Abdullah Saray,  bu iki işletmeye de her birine 30.000 TL tutarında 6 adet Büyükbaş hayvanın tamamını hibe olarak sağladıklarını belirtti.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Hamide Nar ve Esra Acar ilgilerinden ve desteklerinden dolayı da İl Müdürü Yıldız’ a teşekkür ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam