İL MÜFTÜLÜĞÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN EĞİTİM KURSU SONA ERDİ

İL MÜFTÜLÜĞÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN EĞİTİM KURSU SONA ERDİ

Bilecik  İl Müftülüğü tarafından düzenlenen ve 2 ay boyunca devam eden hizmet içi eğitim kursları tamamlandı. Din görevlilerine yönelik düzenlenen Hizmet İçi Eğitim Kursunu tamamlayan görevliler ile İl Müftü Vekili Özdemir Taş, İl Müftü Yardımcıcı Ahmet Tokgöz ve kurs eğiticileri düzenlenen bir yemekte bir araya geldi. Kursiyerlere 2 ayboyunca Kur'an-ı Kerim'i düzgün okumadan meslek içi eğitimlere kadar bir çok konuda eğitim verildi.

"Hizmet kalitemizi arttırabilmeyi amaçlıyoruz"

Vatandaşlara daha iyi ve kaliteli bir hizmet sunmak adına bu kursların açıldığını ifade eden il Müftü Vekili  Taş,şöyle konuştu:

"Bu  kurslar, Müftülük bünyesindeki din hizmetleri alanında yürütülüyor. Bilecik'teki din hizmetlerinden de Ahmet Tokgöz hocamız sorumlu. Müftümüz şu an umrede, kendisine ben vekalet ediyorum. Kursumuz 2 ay sürdü. Halkımız bazen müftülük ne iş yapıyor diye de merak edebiliyor. Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet götürebilmek, hizmet kalitemizi arttırabilmek, kendimizi yenileyebilmek adına bu kursları açtık. Ayrıca bu yaklaşık 1 ay önce de Şerifpaşa Camii altında bayanlar için bu kursları açmıştık. Allah nasip ederse 16 Şubat'ta da 2. kursumuzu açacağız. Bu kurs da köydeki cami görevlisi arkadaşlarımızla beraber 2 ay sürecek. Bu kurslarımızın mesleki, sosyal ve kültürel yönden çok faydalı olduğuna inanıyorum. Vatandaş ile olan diyaloglarımızı daha iyi bir hale nasıl getirebiliriz noktasında eğitimler de görüyoruz. Aynı zamanda kendimizi geliştirmek ve yenilemek adına başkanlıktan çıkan eserleri ve fetvaları takip ediyoruz. Bu kurslarla beraber merkez ile taşra arasındaki birliği verdiğimiz hizmetle halkımıza yansıtmayı hedefliyoruz.

Bu kursların açılmasında emeği geçen eski Bilecik Müftümüzden de Allah razı olsun diyorum. Onun gayretleriyle de Osmaneli Camimizin altında da hayırseverlerimizin destekleriyle güzel bir merkezimiz oldu. Kurslarımız inşallah hayırlara vesile olur. Katılan arkadaşlarımızın da hepsi kursu başarıyla bitirdi. Başarısız hiçbir arkadaşımız yok. Bu kurslarımızın da devam etmesini temenni ediyoruz."dedi.

Din görevlileri pek çok konuda bilgilendirildi

Kurs kapsamında  İl Müftüsü Necati Akkuş, müftü yardımcıları Ahmet Tokgöz, Asım Ceylan ve Özdemir Taş ile tashihi huruf kursu rehber öğreticisi İbrahim Çelik tarafından çeşitli eğitimler verildiğini dile getiren Taş,"Rehber hocamız İbrahim Çelik,Kur'an-ı Kerim'i hem ezberleme hem dinleme, Kur'an da görevli arkadaşlarımızın namazlarına sahi vakitlerinde bilmesi gereken ezber konuları, , harflerin çıkışlarıyla ilgili diğer hadis tefsir dualar bizatihi imamların cenaze namazları, nikah kıymaları gibi, konular hakkında eğitimlerde bulundu.Ayrıca peygamberimizin hayatıyla ilgili, imamlıkla ilgili,müezzinlikle ilgili, dualarla ilgili, namazın kılınışıyla ilgili, görevli arkadaşlarımızın görev mahallindeki insanlarla ailevi sorunlarla ilgili de konular hakkında destek veriyor. Rehber öğretmenimiz İbrahim Hoca bizatihi Ankara'da başkanlıkta eğitimi gördü. Derslerin sonunda da bu öğrettiklerimizin netice itibariyle arkadaşlarımız nereden nerelere geldiğimiz görüldüğü,  eksikliklerimiz telafi edildi. Onların bir değerlendirilmesi yapılır. Dolayısıyla bugün de kursumuz tamamlanmış oldu."ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam