• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İl Müftülüğü Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu için kurban derilerine talip

İl Müftülüğü Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu için kurban derilerine talip

Bilecik İl Müftü Yardımcısı Ahmet Tokgöz, uzun zamandan beri Bilecik’in bir eksiği olarak görülen Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu için Bileciklilerin Kurban Bayramı’nda bağışlayacağı kurban derilerine talip olduklarını belirtti. Kursun açılması için uzun zamandan beri bir talep olduğunu dile getiren Tokgöz, konuyla ilgili olarak gerekli çalışmaların başlatıldığını, ekonomik olarak gerekli olan desteğin de kurban derisi bağışlarıyla sağlanması için çalışacaklarını ifade etti.

“Bayramdan sonra kazmayı vuracağız”

Tokgöz, bağış kampanyasıyla ilgili şu ifadelerde bulundu:

“Uzun yıllardan beri Bilecik’te hafız yetiştiren bir Kur’an kursu yok şeklinde tepkiler alıyoruz. Türkiye’de bu kurs olmayan 4 tane ilden birisi de Bilecik olmasıyla ilgili şikayetler alıyoruz. Biz de müftülük olarak bu konudan rahatsızlık duyuyoruz. Dolayısıyla bu konuyla ilgili bir çalışma yaptık. Kayıboyu Cami’sinin altında tam teşekküllü bir Kur’an Kursu yapılacak şekilde planını ve projesini yaptık. Bayramdan sonra kazma vurulacak inşallah. Bununla ilgili ekonomik olarak da çalışma yaptık ve biraz gelir elde ettik. Eğer vatandaşlarımız kurban derilerini bize bağışlarlarsa, bu derilerin gelirlerini bu kursun yapımı için kullanmak istiyoruz.

“Derilere hayır işinde kullanmak için talibiz”

Köylerdeki, merkezdeki imamlarımızı, müezzinlerimizi, görevlilerimizi topladık, bir görev taksimi yaptık. 7 köyü bir grup yaptık. O gruplar kendi aralarında istişare yaparak derileri toplayacaklar. Merkezde de mezbahanelerin tamamına 1’er, 2’şer tane görevli görevlendirdik. O görevlilerimiz gerekirse kurban kesimi sırasında dua okuyacak, daha sonra da kurbanın derisini bize ulaştıracak. Bunun için ekipler oluşturduk, araçlar hazırladık, şoförleri hazırladık, güzergâhları belirledik, irtibat telefonları hazırladık. Bilecik’teki kurban kesen vatandaşlarımızın derilerini hayır işlerinde kullanmak için talibiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam