İl Özel İdaresi Çalışanlarına 680 TL Zam

İl Özel İdaresi Çalışanlarına 680 TL Zam

 

İmzalanan sözleşme sonucunda Bilecik İl Özel İdaresi çalışanları Sosyal Denge Zammı hakkı kazandı. Kazanılan hak çerçevesinde memurlar artık ilave sosyal hak niteliğinde ücret alabilecek.

Bem-Bir-Sen Genel Eğitim Sekreteri Recai Karslı “Bizim Sosyal Denge Zammı sözleşmesinden en büyük beklentimiz çalışan arkadaşlarımızın performanslarının yükselmesidir.” dedi.

İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen protokol sırasında konuşma yapan İl Genel Sekreteri Halis Nalbant, “Özel İdare ve belediye çalışanlarına özellikle kamuda çalışan memurlara ilave sosyal denge zammı adı altında ilave ücret verilmesi hakkı daha önce ILO sözleşmeleri ile Avrupa Birliği’ne dayalı sözleşmelerle verilmişti. Ancak kanunlaşmamıştı. Yerel yönetimler kendi çalışanlarına kamunun belirlemiş olduğu ücretlerin dışında ilave ücretler vermeye hak kazanmıştı. Bu TBMM’de geçtiğimiz aylarda yasalaştı.

İl Genel Meclisi, Belediye Meclisi kararıyla, valilerimizin ve belediye başkanlarımızın onayıyla bir devlet memuruna 680 TL’ye kadar ilave sosyal hak niteliğinde ücret verebilme yetkisi tanındı. Sendikalı arkadaşlarımızda bu haktan yararlanmak için İl Genel Meclisi’ne müracaat etti. Neticede İl Genel Meclisimiz ve Valimiz arkadaşlarımızın bu haktan yararlanabileceklerini ve İl Genel Meclisi’nin görüşü doğrultusunda sözleşme yapılabileceğini bildirdi. İl Genel Meclisimiz bu hakkın %50’si oranında yararlanılabilmesine karar verdi ve karar valimiz tarafından onaylandı. Bundan sonra memurumuza bir miktar daha ilave ücret ödeyeceğiz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Bem-Bir-Sen Genel Eğitim Sekreteri Recai Karslı’da, “Türkiye’nin bütün illerinde olduğu gibi Bilecik’te de bir sosyal denge sözleşmesinin imzalanması ile belki Bilecik tarihinde bir ilki hep beraber yaşıyoruz. Bu sosyal denge sözleşmesi tazminatına katkıda bulunan başta Valimiz olmak üzere Meclis Başkanımıza ve üyelerine, Genel Sekreterimize, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Bizim bu sosyal denge sözleşmesinden en büyük beklentimiz, çalışan arkadaşlarımızın performanslarının yükselmesi. Sadece ücret sendikacılığı yerine üretiminde arttırılması noktasında bu sözleşmenin katkı sağlayacağına inanıyoruz. Sözleşmenin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Emeği geçen herkese buradan teşekkür ediyorum.” dedi.

                Gerçekleşen protokole İl Genel Sekreteri Halis Nalbant, Bem-Bir-Sen Genel Eğitim Sekreteri Recai Karslı, Bem-Bir-Sen Bilecik Şube Başkanı Güray Karamankaya, Bem-Bir-Sen Eskişehir Şube Sekreteri Seyfettin Kazanç ile İl Özel İdaresi çalışanları katıldı.ZEYNEP KILBAHRİ 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam