İl Sağlık Müdür Yardımcısı Uzm. Dr. Manavgat: “Kişiler kendi sağlığına dikkat etmeli”

İl Sağlık Müdür Yardımcısı Uzm. Dr. Manavgat: “Kişiler kendi sağlığına dikkat etmeli”

Manavgat, yaptığı yazılı açıklamada, Hasta Hakları İl Koordinatörlüğü'ne bağlı olarak çalışan Bilecik Devlet Hastanesi, Bilecik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile ilçe Devlet Hastanelerinde bulunan hasta hakları birimlerine, poliklinik, ayakta tedavi gören ve yatan hastalar ile hasta yakınlarının sorumlulukları konularında eğitimler verildiğini kaydetti. 
     Hasta hakları birimi tarafından hasta ve hasta yakınlarının sorumlulukları konusunda fabrika, resmi kurum çalışanlarına ve ortaöğretim son sınıf öğrencilerine eğitim verildiğini belirten Manavgat, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 
     ''Kişiler kendi sağlığına dikkat etmek için elinden geleni yapmalı ve sağlıklı bir yaşam için verilen tavsiyelere uymalıdır. Kişi uygunsa kan verebilir ya da organ bağışında bulunabilir. Basit durumlarda kişiler kendi bakımlarını yapmalıdır. Hasta, sağlık, sosyal güvenlik ve kişisel bilgilerindeki değişiklikleri zamanında bildirmek durumundadır. 
     Hasta, başvurduğu sağlık kuruluşunun kural ve uygulamaları ile sevk zincirine uymalıdır. Tedavi, bakım ve rehabilitasyon sürecince sağlık çalışanları ile işbirliği içinde olması beklenir. Kişi, hastane personelinin, diğer hastaların ve ziyaretçilerin haklarına saygı göstermeli ve hastane malzemelerine verdiği zararları karşılamak zorundadır.'' AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam