• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
İL SPOR MERKEZLERİ VE ENGELLİLER İL SPOR MERKEZLERİ AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

İL SPOR MERKEZLERİ VE ENGELLİLER İL SPOR MERKEZLERİ AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl organize edilen spor teşkilatının kuruluş yıl dönümünü kutlamak ve İl Spor Merkezlerinin açılışını gerçekleştirmek üzere Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Edebali Stadyumunda İl Spor Merkezleri ve Engelli İl Spor Merkezleri açılış programı gerçekleştirildi.

Açılışa Vali Yardımcısı Halil İbrahim Acır, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Şube Müdürleri, Veliler ve Sporcular katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlanan törenin açılış konuşmasını yapan,  Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız;  

‘‘ Bu Yaz Spora Başlamalısın sloganıyla İl Spor Merkezlerimiz ve Engelli İl Spor Merkezlerimiz çocuk ve gençlerimizin yaz tatili dönemlerinde boş zamanlarını verimli değerlendirmek, spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı sağlamak, toplumda spor kültürünün oluşmasına katkıda bulunmak ve sağlıklı, zinde nesiller yetiştirmek amacıyla açılmaktadır.

    İl Spor Merkezlerimiz ve  Engelli İl Spor Merkezlerimiz Bilecik Merkez ve ilçelerinde 20 Branşta yapılacaktır. 2 aylık bu sürede Eğitimlerimize toplam 35 Antrenörümüz görev yapacaktır.

Sevgili sporcular; spor ve sportif çalışmalar bireyi fiziksel, zihinsel, ruhsal ve ahlaki  yönden geliştirirken enerjilerini kişilerin sağlığına katkıda bulunacak şekilde kullanma olanağı sağlar.

  Spor kurallara uymayı, birlik, dayanışma, saygı, sevgi, iş birliği, paylaşma, centilmenlik ve takım ruhu ilkelerini yerleştirerek topluma uyum, kendine güven, cesaret ve arkadaşlık duygularını geliştirir.

Ayrıca burada alacağınız temel spor eğitiminizi devam ettirdiğiniz takdirde ileride çok başarılı bir sporcu olabilir ve bu cennet vatanımızı ve aziz milletimizi Uluslar arası arenada temsil ederek İstiklal Marşımızı tüm dünyada söyleterek Ayyıldızlı Bayrağımızı dalgalandırarak çok başarılı bir sporcu olabilirsiniz.

Minik Yavrularınızı, çocuklarınızı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze İl Spor Merkezlerimize ve  Engelli İl Spor Merkezlerimize emanet ettiniz.

Bizlerde bu emanetlerinizi aldık inşallah değerli antrenörlerimizle çocuklarımıza sporu sevdirerek, sorumluluk sahibi kendine güven duyan bedenen ve ruhen sağlam geleceğin örnek gençleri olarak yetiştirmek için elimizden gelen gayret ve çabayı ortaya koyacağız.

Tüm Bilecikli çocuklarımızı ve gençlerimizi “Bu Yaz Spora Başlamalısın” sloganıyla spora başlamaya davet ediyorum.’’dedi.

 Vali Yardımcısı Halil İbrahim Acır, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız sporcuların hazırladıkları spor gösterilerini izlediler ve sporcularla beraber spor yaptılar. Velilerin de yoğun katılım sağladığı İl Spor Merkezleri açılış töreni renkli görüntülere sahne oldu. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

 • YORUM
reklam