İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Eğitimlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Eğitimlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor

Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürlüğü il genelinde gerçekleştirdiği eğitimlere hız kesmeden devam ediyor.

Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün yürütmüş olduğu eğitimler kapsamında, Osmaneli Beşevler mahallesinde meyve ve sebzelerde sulama ve gübreleme konulu eğitim toplantısı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen eğitim toplantısına, İyi Parti il encümen üyesi ve Ziraat Odası Başkanı Orhan Uğur, Oğul Paşa Sulama Koop. Başkanı İbrahim Polat, Çerkeşli Sulama Koop. Başkanı Recep Sert, Hisarcık Beşevler Muhtarı Mustafa Canbaz, Çerkeşli Muhtarı, Mustafa Metin, Sarıyazı Muhtarı Mehmet Demir, Ericek Muhtarı Yaşar Şahin, Oğulpaşa Muhtarı Yeşilçimen Bayram Aka, Akçapınar Muhtarı Ali Seyyar, Selimiye Muhtarı Sadık Dayan, Düzmeşe Muhtarı Şevki Uysal ile İl ve İlçe Müdürlüğü personeli katıldı.

Eğitim Toplantısının açılış konuşmasını yapan Osmaneli İlçe Tarım ve Orman Müdürü Serkan Diker, “üreticimizin öncellikli olarak bu eğimler sayesinde bilinçli üretim yapmasını temenni ediyoruz ve bu eğitimlerimizin yıl boyu devam edeceğini belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.

“Sürü Yönetimi Elemanı” kursu başladı

“Sürü Yönetimi Elemanı” kursu başlatıldığı bilgisi elde edildi. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’de kurslar ile ilgili olarak bir bilgilendirme mesajı yayınladı. Yayınlanan mesaj şu şekilde; “Bozüyük İlçe Müdürlüğümüzce, Bozüyük Halk Eğitim Merkezi ile koordineli 16.01.2020 tarihinde Bozüyük Merkez,13 köy, Bilecik Merkez ve Eskişehir İnönü ilçesinden katılımcılarla 5 Kadın ve 38 Erkekten oluşan toplam 43 kursiyere “Sürü Yönetimi Elemanı” kursu başlamıştır. 2 ay boyunca sürecek kurs sonunda almaya hak kazandıkları sertifikalarla, hayvancılık desteklemelerinden Sürü Yöneticisi (Çoban) İstihdamı desteğine, gerekli şartları sağladıkları takdirde müracaat edebileceklerdir. Bozüyük İlçe Müdürlüğümüzce 2020 yılı içerisinde çeşitli konularda kurslarımız devam edecektir. “Sürü Yönetimi Elamanı” kursu Nisan ayı içerisinde tekrarda açılacak olup, kurs almak isteyenlerin Bozüyük Halk Eğitim Merkezi müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam