İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ TOPLANDI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ TOPLANDI

İlçe Milli Eğitim Müdürleri İstişare Toplantısı 30 Mart 2017 Perşembe günü Gölpazarı ilçemizde, Şehit Kemal Ay Anadolu Lisesinde yapıldı.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Turan İpşiroğlu, Metin Sarıfakıoğulları ve Cuma İvrendi, Maarif Müfettişi Ramazan Gözen ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldılar.

Toplantıya, Şehit Kemal Ay Anadolu Lisesinin tanıtıldığı sunumla başlandı. Daha sonra ev sahibi Gölpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut Akagündüz, Gölpazarı ilçesinin bir tanıtımını yaptı. Ardından, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönemi ile ilgili görüşme, planlama ve bilgilendirmeler yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürleri sırayla söz alarak yaptıkları çalışmaları anlattılar. İl Milli Eğitim Müdürlüğü birim amirleri de kendi alanlarıyla ilgili açıklamalarda bulundular. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce 8. ve 12. sınıflar için düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları Kazanım Değerlendirme Sınavı masaya yatırıldı. İstatistiki bilgileri açıklandı ve değerlendirildi. Tamamen Milli Eğitimin imkân ve çalışmalarıyla düzenlenen sınavın genel olarak başarılı bir sınav uygulaması olduğu dile getirildi. 2016- 2017 Eğitim Öğretim Yılı 2. Döneminde yapılacak olan 8. sınıfların 2. Merkezi Sistem Sınavları, liselerin LYS sınavlarına hazırlık çalışmaları görüşüldü. Öğrenme Şenliği ile ilgili yapılacak çalışma ve planlamalar gözden geçirildi. “Bilecik eğitimini nasıl en üst seviyelere çıkarabiliriz?” konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıdan sonra İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, okul öğretmenleriyle, öğretmenler odasında bir araya gelerek sohbet etti. Gölpazarı Kaymakamı Kadir Duman’ın da katıldığı yemekle ilçedeki etkinlikler tamamlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantılarına her ay başka bir ilçemizde devam edileceğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, toplantı bitiminde ev sahibi Gölpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut Akagündüz’e ve tüm katılımcılara teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam