İlçe ”Vefa Sosyal Destek Grup”ları ihtiyaçları karşılıyor

İlçe ”Vefa Sosyal Destek Grup”ları ihtiyaçları karşılıyor

Kaymakamların başkanlığında oluşturulan İlçe Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri, talep sahibi vatandaşların ihtiyaçlarını ivedilikle karşılamaya devam ediyor.

Vali Bilal Şentürk, Pazaryeri ilçesinde yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında virüsün yayılmasını engellemek, toplum sağlığı ve kamu düzeni korumak amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, İçişleri Bakanlığı genelgesiyle oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubunun çalışmaları inceledi.

Pazaryeri Kaymakamı Berker Çırak ile Belediye Başkanı Zekiye Tekin’den çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Şentürk, şunları kaydetti:

”Koronavirüs (Covit-19) salgınıyla mücadelede alınan tedbirlerin ve uygulamaların kararlılıkla sürdürülmesi çok büyük önem taşıyor. Virüsün bulaşmasını önlemenin tek yolu, sosyal mesafenin korunmasıdır. Vatandaşlarımızın gönüllü olarak kendilerine karantina uygulamaları, yani mecbur kalmadıkça evden dışarıya çıkmamalarıdır. 20 yaş altı gençlerimizin de kurallara uymaları önemli. Sabır, anlayış ve işbirliğiyle, bu zor günlerin üstesinden hep birlikte geleceğiz. Zorunlu olarak dışarı çıkan vatandaşlarımızın da açıklanan tedbirlere riayet etmeleri hayati önem taşıyor. Evden çıkmalarına kısıtlama getirilen 65 yaş ve üstü olan büyüklerimizin, kronik rahatsızlığı bulunan ve evlerinde ihtiyaçlarını karşılayacak yakınları bulunmayan vatandaşlarımızın sokağa çıkmadan temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla il ve ilçelerimizde Vefa Sosyal Destek Grupları 24 saat esasına göre hizmet veriyor. Biz Devlet olarak ekiplerimizle birlikte elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. Değerli Bileciklilerden ricamız, sadece kurallara uymaları ve evlerinde kalmaları. Birlikte başarabiliriz.”

Vali Şentürk, ayrıca Vefa Sosyal Destek İletişim Merkezini arayan Tahsine Karagöz ve Mahir Özdemir ile telefonla görüşerek, taleplerinin yerine getirilip getirilmediğini sordu ve evden çıkmamalarını, başka taleplerinin de olması halinde yerine getirileceğini söyledi.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam