İLERİDE BİR SERGİ DÜŞÜNÜYORUM

İLERİDE BİR SERGİ DÜŞÜNÜYORUM

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar mezunu, 1 yıl öğretmenlik yapmış, daha sonra bırakıp kendi atölyesini kuran Özlem Yıldız önce memleketi Gölpazarı’na yatırımı yaptığını, 3 yıl sonra Bilecik’e bir dükkan açtığını belirtti. Aslen Gölpazarlı olan Yıldız Home sahibi Özlem Yıldız siparişlere göre de çalıştığını ifade ederek toplu siparişlere de açık olduğunu sözlerine ekledi.  Yıldız ileride bir sergi açmayı düşündüğünü ifade etti.

 

Yıldız Home sahibi Özlem Yıldız şunları aktardı:

“Hem atölye şeklindeydi hem dükkan şeklindeydi. Aynı konsept Gölpazarı’nda da vardı. Buraya atölyemi taşıyamadım küçük olduğu için. Artık çalışmalarımı buradaki masamda yapacağım, Gölpazarı’na fırınlamaya götüreceğim.

Tek başına Çini gitmiyor, yanına bayanların ilgi duyduğu şeyler, hediyelik eşya, bu tarz şeyler yanında gider diye düşündüm. Yavaş yavaş hediyelik eşyaya da girdim. Bilecik’te dükkanı açtığım 1 hafta oldu. İlgiden memnunum çok hoş karşılanıyor müşteriler tarafından.

Hamını dışarıdan alıyorum, işlenmemiş bir şekilde. Ondan sonra ilk önce tahrir aşaması var, tahriri yapılıyor. Tahrir ne demek? Desenli bizim kağıtlarımız oluyor. Kömür tozunu basıyoruz üstüne. Tabak’a kömür tozuyla bir desen çıkıyor. Yalnız elinizi değdirdiniz anda o kömür tozu çıkıyor, uçuyor, gidiyor. İlk önce tahriri çekilir, ondan sonra boyamaya geçilir. Ondan sonra da sırlanır fırına girer.

 

“Ben hep değişik insan figürleri, yeni tarzlar….”

Ben çiçek, böcek desenlerini pek fazla sevmem. Yıllarca çini hep aynı yerde kalmış. Tamam lalenin bir anlamı var Osmanlı’dan gelen karanfil de olsun ama ben hep değişik insan figürleri, yeni tarzlar o şekilde hoşuma gidiyor, farklı şekiller. Bir objeden yola çıkıyorsunuz . Onu ne tamamlar? O şekildedir çini. Birbirini tamamlayacak modeller olması gerekiyor.

 

Müşterilerin talepleri ne yönde?

Çini olması, resimli baskılar hoşuna gidiyor. Gelen insanların hediye olarak bir anı, Bilecik’i hatırlatan bir şey olarak götürmelerini istiyorlar. Edebali’ye inmemi ya da daha çok reklamımı yapmamı söylüyorlar. Edebali tabakları ya da saat kulesi. İl dışından gelen bir insanın Bilecik ile ilgili bir şey alıp gitmesini istiyorlar. 

Siyah beyaz çalışmalar daha da farklı, bunların fiyatları daha çok yükseliyor. İleride bir sergi düşünüyorum, burada olabilir. Belediye Başkanıyla konuşup Kültür sitesinde, yeni yapılan yerde olabilir. Bütün herkesin görmesini istiyorum. Zamanla Eskişehir olur, farklı şehirler olur.

 

Toplu siparişlere de açık mısınız?

Tabi ki. Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat beye toplu sipariş yapıyordum, onlar da kabul ediyordu. Yalova’da yaptım yani toplu sipariş alıyorum, yapıyorum. Yurt dışına fuarlara gitti tabaklarım toplu siparişlerde, fuarlarda hediye edildi.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. HAYIRLI OLSUN – İLİMİZE İLK KEZ AÇILAN VE TEK OLAN BU İŞLETMECİ KARDEŞİMİZE HAYIRLI OLSUN.HAFTA SONU İLK FIRSATTA DÜKKANI ZİYARET EDİP ALIŞ VERİŞ YAPIP HOCAMIZA KATKI SAĞLAYACAĞIM.HERKESİN DESTEK OLMASINI DİLİYORUM HEMŞERİMİZE HAYIRLI OLSUN.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam