İlimiz Öğrencilerinin Büyük Başarısı

İlimiz Öğrencilerinin Büyük Başarısı

 

TBMM Bilgi Toplumu Olma Yolunda Bilişim Sektöründeki Gelişmeler ile İnternet Kullanımının Başta Çocuklar, Gençler ve Aile yapısı üzerinde olmak üzere sosyal etkilerinin araştırılması amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde Türkiye genelinde düzenlenen “Bilgi Toplumunda İnternetin Rolü” konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman’dan aldı.

Yarışma sonucuna göre Bilecik Anadolu Lisesi öğrencisi Nuray Döner “Bilgiye Açılan Pencere” isimli kompozisyonuyla il 2.si, Türkiye genelinde de ortaöğretimler arasında 14. oldu. Bilecik Anadolu ve Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi Elif Yılmaz “Bilim ve Yenilik” isimli kompozisyonuyla il 1.si, Türkiye genelinde ortaöğretimler arasında 17. oldu. Özel Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu öğrencisi Böke Ecenur Alyaz “Sihirli Değnek” isimli kompozisyonuyla il 3.sü, Türkiye genelinde de ilköğretimler arasında 16. oldu.

Düzenlenen ödül töreninde konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Şişman, “Türkiye Büyük Millet Meclisi ile Bakanlığımız arasında ‘Bilgi Toplumunda İnternetin Rolü’ konulu bir kompozisyon yarışması düzenlendi. Bu yarışma 27 Nisan günü duyuruldu ve Haziran ayında da değerlendirilmesi yapıldı. Bu değerlendirme neticesinde ilk 20’ye giren öğrenciler ilk ve ikinci 10 olmak üzere TBMM’nin ilgili komisyonu tarafından dizüstü ve mini dizüstü bilgisayar ile ödüllendirilecek.” dedi.

                Dereceye giren öğrenciler kompozisyonlarının içeriğinden söz ettiler. Ardından öğrenciler ödüllerini aldılar. Ödül töreninden sonra konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Şişman, ilimin çok önemli olduğunu söyleyerek şunları aktardı:

“Okullara gittiğimizde öğrencilerimize, ‘Sorular mı sizden büyük yoksa siz mi büyüksünüz?’ diye soruyorum. Öğrencilerimizden, biz sorulardan büyüğüz cevabını bekliyorum. Kolay soruda vardır zor soruda vardır. Kolay soruyla zor soru arasındaki fark sadece o konuyu bildiğiniz ya da bilmediğiniz ile alakalıdır. Bildiğiniz konu sizin için kolaydır, bilmediğiniz konu sizin için zordur. Bilmediğiniz konunun üzerine giderseniz o sizin karşınızda küçülür ve siz onu bilir hale gelirsiniz. Başarılarından dolayı öğrencilerimizi tebrik ediyorum ve ilimizdeki öğrencilerimize örnek olmasını diliyorum. İnşallah Bilecik’imiz sıralamalarda da ilk 10’un içinde olur.”

                Öğrenciler başarılarından dolayı mini dizüstü bilgisayar ile ödüllendirildi.ZEYNEP KILBAHRİ 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. çaltı taşımlı eğitim – inşallah yakacık akçasu ve kayabalı köyündeki çocuklarda daha iyi eğitim alacaklar çaltıda inhisar ilçesinde eğitim yok ya inhisarlı çocuklar naparsa yapsınlar

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam