İlimizde Okullar Yıl Sonuna Kadar Online Eğitime Devam Edecek

İlimizde Okullar Yıl Sonuna Kadar Online Eğitime Devam Edecek

Yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle kademeli olarak yüz yüze eğitime geçilen ilimizdeki okullarda tüm ülke genelinde olduğu gibi yeni alınan tedbirler kapsamında yeniden online eğitime dönülme kararı alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrasında Koronavirüs ile mücadelede alınan ek tedbirleri açıklarken, ülkegenelinde eğitim öğretim faaliyetlerinin 31 Aralık’a kadar uzaktan eğitim yoluyla devam edeceğini belirtti.

Bilindiği gibi, ilimizde Coronavirüs salgını nedeniyle geçtiğimiz Mart ayında okulların tatil olması sonrası yaz tatili sürecinin ardından öğrenciler öğretmenleri ile online eğitim ile buluşmuş, EBA Tv üzerinden derslerini görmeye başlamışlardı.

Daha sonra kademeli olarak yüz yüze eğitime geçilen Bilecik’te de Coronavirüs salgını nedeniyle vaka sayılarının tüm ülkede olduğu gibi çok sayıda artması ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da açıkladığı gibi virüsün kitlesel bulaşma dönemine geçmesi ile birlikte yeniden öğrenciler ve öğretmenler için online eğitim-öğretim modeline dönüş yapıldı.

16-20 Kasım arasında olan birinci dönem ara tatili son Kabine toplantısı sonrasında alınan kararlar gereği 31 Aralık tarihine kadar uzatıldı. Bilecik’te ve ilçelerdeki okullarda yüz yüze eğitime devam eden ve ara tatilde olan öğrenciler öğretmenleri ile yine online olarak derslerini sürdürecekler.

Diğer taraftan, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada,”Koronavirüs ile mücadelede alınan ek tedbirler gereği, resmi, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetleri, 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzaktan eğitim yoluyla devam edecek. Uzaktan eğitim sürecine ilişkin detaylı bilgilendirme ayrıca yapılacak” görüşlerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam