İLİMİZİN ADINI TÜM TÜRKİYE’YE DUYURDU

İLİMİZİN ADINI TÜM TÜRKİYE’YE DUYURDU

Araba Fiyatına Güvercin

Çorlu’da 5-6 Aralık 2015 tarihinde düzenlenen 54 ilin katıldığı,10 bin’e yakın katılımcının olduğu Evcil Kanatlı Hayvan festivalinde Bilecik Kanatlı Hayvan Severler Yetiştirme Derneği Üyesi Mesut Arabacı ilimizi temsil etti.

 13’sü düzenlenen festivalde Mesut Arabacı öntepe beyaz dişi güvercin kategorisinde 1’incilik, öntepe beyaz erkek güvercin kategorisinde 2’incilik ve öntepe portakal erkek dalında 3’üncülük kupaları alarak büyük başarı elde etti.

“öntepe beyazlarda 1.’incilik aldık”

Festival hakkında gazetemize bilgi veren Bilecik Kanatlı Hayvan severler Yetiştirme Derneği Saymanı Cavit Yağcıoğlu; “Biz 5-6 Aralık 2015 tarihinde dernek olarak Çorlu’da düzenlenen 54 ilin katıldığı,7 bin katılımcının olduğu evcil kanatlı hayvan severlerin festivaline katıldık. Bu festivalde Mesut Arabacı arkadaşımız öntepe beyazlarda 1.’incilik, 2’incilik, portakal öntepede de 3’üncülük alarak ilimizi en iyi şekilde temsil etti.” diyerek şunları ifade etti:

“ilimizi en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyoruz”

“Bu arada yönetim kurulu olarak bu festivale katılmamızı sağlayan Başkan Metin Şenkurt’a, Salih Elmas’a ve buraya katılımcı olarak gelen arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Çorlu Belediye’sinin düzenlediği ve çok büyük bir katılımın olduğu bir festivaldi. Bu festivalde ilimizi en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyoruz. İnşallah Bilecik Belediyesinin de bizlere yardımıyla böyle bir organizasyon yapmayı arzu ediyoruz. Katılımcı arkadaşlara, Mesut Arabacı arkadaşımızı da tebrik ediyoruz.” Diğer yandan güvercin satışlarının da olduğu festivalde secereli güvercinlerin fiyatlarının Bin TL’den başlayıp, 10 BİN TL’ye kadar çıktığı da kaydedildi.

Festivale Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Tekirdağ Vali Yardımcısı ve Çorlu Kaymakam Vekili Aydın Tetikoğlu, Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ersan Ulusan, Çorlu Belediye Başkan Yardımcıları Erdoğan Demirci ve Kemaleddin Avcı, siyasi parti temsilcileri kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile çok sayıda hayvan sever katıldı.

ERHAN TOKA 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. taklacı güvercin – helalin var kuşçu mesut.tebrikler kardeşime.değişim gaztesine de teşekkürler böyle güzel haberleri için.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam